پنتاگون وجود بشقاب‌پرنده‌ها را رد کرد؛ منشا یوفو‌ها از کجاست؟

15:22 - 20 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۷۷۸
پنتاگون وجود بشقاب‌پرنده‌ها را رد کرد؛ منشا یوفو‌ها از کجاست؟
وزارت دفاع آمریکا می‌گوید که هیچ مدرکی مبنی بر وجود حیات بیگانگان و موجودات فرازمینی وجود ندارد.

خبرگزاری میزان - گزارش پنتاگون نشان می‎دهد افزایش مشاهده یوفو‌ها (بشقاب‌پرنده‌ها) در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۶۰ به دلیل آزمایش هواپیما‌های جاسوسی پیشرفته و فناوری فضایی آمریکا بوده است.

مقام‎های وزارت دفاع آمریکا، می‎گویند که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد دولت آمریکا با حیات بیگانه مواجه شده است.

بر اساس گزارشی که به کنگره ارائه شده، بیشتر یوفو‌های دیده شده اشیای معمولی با منشا زمینی بودند.

اما مقام‎های پنتاگون پذیرفته‎اند که تحقیقات آن‌ها باور‌های عمومی را در مورد بیگانگان از بین نخواهد برد. 

این گزارش می‎افزاید: تکثیر برنامه‌های تلویزیونی، کتاب‌ها، فیلم‌ها و حجم وسیع اینترنت و محتوای رسانه‌های اجتماعی با محوریت موضوعات مرتبط با اشیای پروازی به احتمال زیاد بر گفت‌وگو‌های عمومی در مورد این موضوع تاثیر گذاشته و این باور‌ها را در برخی از بخش‌های مردم تقویت کرده است.

 

 

این گزارش بخشی از تلاش عمومی دولت آمریکا برای بررسی یوفوها، یا همانطور که مقام‎ها آن‌ها را پدیده‌های غیرعادی ناشناس (UAP) می‌نامند، است. این تلاش شامل جلسات عمومی با مقامات ناسا و جلسات استماع در کنگره است.

گزارش مذکور که از سوی دفتر حل‌وفصل ناهنجاری همه-دامنه پنتاگون (AARO) منتشر شد، می‎افزاید که افکار عمومی تحت تاثیر فرهنگ عامه قرار گرفته است.

به گفته محققان، روایتی به ویژه پایدار این است که دولت آمریکا سفینه‌ها و بقایای موجودات فضایی را بازیابی کرده و برای مخفی نگه داشتن فعالیت‌های تحقیقاتی بیگانگان خود، توطئه کرده است. 

پت رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، گفت: همه تلاش‌های تحقیقاتی، در تمام سطوح طبقه‌بندی، به این نتیجه رسیدند که بیشتر مشاهدات مربوط به اشیا و پدیده‌های معمولی و نتیجه شناسایی نادرست بوده‌اند.

 

 

بر اساس نظرسنجی گالوپ در سال ۲۰۲۱، بیش از ۴۰ درصد از آمریکایی‌ها فکر می‌کنند بشقاب‌پرنده‌های بیگانه از زمین بازدید کرده‌اند. این تعداد از ۳۳ درصد ۲ سال قبل آن افزایش یافته است. 

این گزارش فناوری‌های جدیدی را فهرست می‌کند که محققان معتقدند به افزایش گزارش‌های مشاهده پدیده‌های غیرعادی ناشناس در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۶۰ شد. این فناوری‌ها شامل بالون‌های با ارتفاع زیاد و هواپیمای جاسوسی U-۲ هستند.

براساس ارزیابی آژانس اطلاعات مرکزی، بیش از نیمی از گزارش‌های مشاهده یوفو‌ها که در آن زمان مورد بررسی قرار گرفتند، پرواز‌های شناسایی آمریکا بودند. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *