ایرانیان خارج از کشور؛ زیر چتر حمایتی قوانین جمهوری اسلامی ایران

11:04 - 20 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۶۹۱
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
ایرانیان خارج از کشور؛ زیر چتر حمایتی قوانین جمهوری اسلامی ایران
پنجمین نشست کارگروه حقوقی و قضایی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور برگزار شد.

خبرگزاری میزان - پنجمین نشست کارگروه حقوقی و قضایی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور روز شنبه، ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ با حضور امین حسین رحیمی، وزیر دادگستری برگزار شد.

وزیر دادگستری در این نشست و در سخنانی مهم‌ترین وظیفه این کارگروه را گره‌گشایی از مشکلات هم‌وطنان خارج از کشور و پیگیری مسائل آنان برشمرد و گفت: دسترسی ایرانیان خارج از کشور به سامانه ثنا (international.adliran.ir) اقدام مثبتی در راستای ارائه خدمات الکترونیک قضایی به آنان است، مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه می‌تواند برای سهولت و دسترسی بهتر هموطنان خارج از کشور به این سامانه از خدمات و امکانات پیام‌رسان‌های داخلی در این زمینه استفاده کند.

رحیمی همچنین از وزارت امور خارجه و کنسول‌گری‌های جمهوری اسلامی در دیگر کشور‌ها خواست درباره آموزش و اطلاع‌رسانی در مورد نحوه استفاده از سامانه ثنا توسط ایرانیان خارج از کشور تمهیدات لازم را فراهم آورند.

وی گفت: بهره‌مندی از امکان دادرسی الکترونیک از جمله مطالبات به حقی است که نیازمند تلاش دستگاه قضا برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در این زمینه است.

در ابتدای این نشست عسکر جلالیان، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری و دبیر کارگروه حقوقی و قضایی شورای عالی ایران خارج از کشور گزارشی از عملکرد یک‌ساله این کارگروه ارائه و اظهار کرد: ایرانیان خارج از کشور پس از ثبت نام در سامانه ثنا می‌توانند با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیک قضایی از میز‌های خدمات الکترونیک قضایی استفاده و درخواست خود را ثبت کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *