رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رایزنی‌های سیاسی معاونان وزیران امور خارجه ایران و ارمنستان در تهران

20:25 - 19 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۶۳۱
رایزنی‌های سیاسی معاونان وزیران امور خارجه ایران و ارمنستان در تهران
معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار معاون وزیر امور خارجه ارمنستان با اشاره به اهمیت صلح و ثبات پایدار در منطقه و ضرورت تسریع در امضای توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، بر حل و فصل مسائل به دست کشور‌های منطقه تاکید کرد.

خبرگزاری میزان - دور جدید رایزنی‌های سیاسی بین معاونان سیاسی وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان روز شنبه، ۱۹ اسفند در تهران برگزار شد. 

واهان کوستانیان، معاون وزیر امور خارجه ارمنستان که در راس هیئتی به منظور برگزاری دور جدید رایزنی‌های سیاسی معاونان وزرای امور خارجه ایران و ارمنستان به تهران سفر کرده است با علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، مهمترین موضوعات در روابط دو‌جانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

باقری با اشاره به روند رو به رشد روابط بین دو کشور همسایه و دوست، بر نقش موثر رایزنی‌های مستمر بین مقام‌های دو کشور در ارتقای سطح همکاری‌ها تاکید کرد. 

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با اشاره به اهمیت صلح و ثبات پایدار در منطقه و ضرورت تسریع در امضای توافق صلح بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، بر حل و فصل مسائل به دست خود کشور‌های منطقه تاکید کرد و مداخله بیگانگان در تصمیم‌گیری‌های مربوط به منطقه را موجب پیچیده‌تر شدن شرایط و خسارت بار ارزیابی کرد. 

کوستانیان، معاون وزیر امور خارجه ارمنستان، از مواضع جمهوری اسلامی ایران درمورد حفظ تمامیت ارضی، حاکمیت و تغییرناپذیری مرز‌های شناخته شده بین‌المللی تشکر و بر اهمیت توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست این کشور مبنی بر تنوع‌بخشی به روابط خود تاکید کرد. 

وی با استقبال از حضور شرکت‌های ایرانی در طرح‌های زیرساختی ارمنستان، بر همکاری‌های چندجانبه در چارچوب طرح‌های حمل و نقلی به ویژه کریدور خلیج فارس-دریای سیاه تاکید کرد.

علی باقری با اشاره به وضعیت دردناک و وخیم انسانی در غزه تصریح کرد که امروز مسئله غزه، نه تنها یک نسل‌کشی آشکار و جنایت علیه بشریت است، بلکه یک بحران بزرگ انسانی است که استمرار آن برای همگان مسئولیت بین‌المللی به‌دنبال دارد.

باقری، اظهار کرد: در دنیای امروز ارتکاب چنین جنایاتی از موجودیتی غیر از رژیم اشغالگر قابل تصور نیست و همه دولت‌ها باید تلاش کنند که این فاجعه بزرگ انسانی و تاریخی هرچه زودتر پایان یابد.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *