اسبقیان: دولت تفکیک مالکیت سرخابی‌ها را پیگیری می‌کند

11:55 - 19 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۵۰۳
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
اسبقیان: دولت تفکیک مالکیت سرخابی‌ها را پیگیری می‌کند
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: شخص وزیر محترم ورزش موضوع واگذاری سرخابی‌ها را پیگیری می‌کند.

خبرگزاری میزان - سیدمحمدشروین اسبقیان پس از برگزاری مجمع انتخاباتی چوگان و انتخاب ناظری اظهار داشت: ۲ نفر ثبت نام کرده بودند و شرایط احراز را هم داشتند، اما پاریزی (یکی از کاندیدا‌ها) نیامد و به منزله انصراف تلقی می‌شود. در نهایت مجمع با یک کاندیدا برگزار شد و ناظری با اکثریت آرا برای ۴ سال آتی انتخاب شد. امیدوارم با عنایت ویژه و رهنمود‌های مقام معظم رهبری در راستای توسعه ورزش چوگان دارند، وی فعالیت‌های خود مضاعف کند. قطعاً وزارت ورزش و ارگان مربوطه در حوزه ورزش همکاری و هماهنگی و حمایت لازم را از فدراسیون چوگان در راستای فرامین حضرت آقا انجام خواهند داد.

وی درباره واگذاری زمین‌های چوگان به مدت ۳ سال و دفتر جوچک این فدراسیون که ناظری به آن اشاره کرده است، گفت: این‌ها باید بررسی کرد، ناظری مواردی را اشاره کرد و قطعاً ما محل و کمپ تیم‌های ملی همه فدراسیون‌ها را بررسی می‌کنیم و اگر نواقصی مطرح باشد، بخشی را وزارت ورزش و بخشی را نیز باید رئیس فدراسیون‌ها با جذب منابع تکمیل کنند، اما چوگان با توجه به اینکه مورد توجه حضرت آقاست و ورزش ملی و کهن ماست، بنا داریم به این رشته ورزشی در راستای سیاست‌ها و دستورات وزیر محترم توجه بیشتری داشته باشیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص از دست رفتن میزبانی جام‌حهانی ۲۰۲۶ چوگان و برعهده گرفتن میزبانی توسط عربستان گفت: باید پیگیری کنیم و در این خصوص امور بین‌المللی فدراسیون، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک قطعاً فعال عمل خواهند کرد؛ این یک آسیب برای ورزش ملی ما بود. این ورزش باید مورد توجه جدی قرار بگیرد. این هویت تاریخی ماست و بنا داریم در این دوره با حمایت دولت و دستورات وزیر ورزش و دیدگاه‌های رهبر انقلاب این نواقص را برطرف کنیم.

اسبقیان در خصوص برگزاری سه انتخابات باقی مانده فدراسیون‌ها تا پایان سال و اینکه انتخابات فدراسیون در زمان مقرر برگزار خواهد شد، تاکید کرد: قطعاً انتخابات‌ها در تاریخ‌های اعلامی بدون وقفه برگزار خواهد شد. این ماموریت ویژه از سوی وزیر ورزش به معاونت قهرمانی است و دیدید انتخابات تمام فدراسیون سر ساعت برگزار می‌شود. قطعاً انتخابات ناشنوایان، سوارکاری و والیبال هم تعیین تکلیف خواهد شد و در سال جدید نیز زمان انتخابات فدراسیون‌های آینده را نیز مشخص کنیم. البته تاریخ برگزاری انتخابات فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی و سه گانه مشخص شده است و سایر انتخابات را نیز طی یک برنامه‌ریزی تدوین شده مشخص و به سمع جامعه ورزش خواهیم رساند.

وی در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: شخص وزیر محترم ورزش این موضوع را پیگیری می‌کند. در دولت به صورت جدی تفکیک مالکیت را پیگیری می‌کنند و سازمان خصوصی سازی فعالیت‌هایی انجام می‌دهد و قطعاً دوستان خصوصی‌سازی اطلاعات لازم را خواهند داد.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در خصوص عدم اعلام پاداش مدال‌آوران المپیک پاریس گفت: این در حال انجام است و به زودی از سوی وزیر ورزش اعلام می‌شود. ضمن اینکه بنا را بر این داریم که هر چه زودتر پاداش قهرمان المپیکی و پارالمپیکی را پرداخت کنیم و قطعاً قبل از پایان سال مبلغ پاداش مدال‌آوران پاریس نیز اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *