رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

۳ ماموریت وزیر راه‌وشهرسازی به سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۱۴۰۳

10:48 - 18 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۲۸۹
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
۳ ماموریت وزیر راه‌وشهرسازی به سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۱۴۰۳
وزیر راه‌وشهرسازی به سازمان بنادر و دریانوردی ماموریت داد در سال آینده اجرایی‌سازی سه راهبرد و موضوع محوری «اقتصاد دریا»، «ترانزیت» و «مدیریت لجستیک» را با جدیت دنبال کند.

خبرگزاری میزان _ به گزارش پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی، مهرداد بذرپاش در ارتباط تلفنی مستقیم با همایش سالانه مدیران سازمان بنادرودریانوردی در مشهد مقدس، تاکید کرد: با اجرایی‌سازی سه راهبرد «اقتصاد دریا»، «ترانزیت» و «مدیریت لجستیک» و موضوع محوری در سال آینده، نقش بنادر تجاری کشور، متفاوت‌تر و اثرگذارتر خواهد شد.

وزیر راه‌وشهرسازی در ادامه با اشاره به تعدد در تصمیم‌گیری‌ها در حوزه بنادر و آسیب‌زا بودن آن در روند اجرایی خدمات، گفت: با ابلاغ رییس جمهور، هماهنگی همه دستگاه‌ها در بنادر با سازمان بنادر و دریانوردی است و در همین راستا یکی از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۱۴۰۳ باید بکپارچه سازی فرآیند‌های تصمیم‌گیری و مدیریت واحد در رویه‌های اجرایی در بنادر باشد 

وی با بیان اینکه همت مضاعف سازمان بنادر و دریانوردی باید معطوف به جذب سرمایه گذاری شود، افزود: همواره فعالیت در بنادر و سواحل کشور برای سرمایه‌گذاران داخلی جذاب بوده است، بنابراین در یک رویکرد متفاوت و انگیزاننده، بسته‌های سرمایه‌گذاری مشخصی برای نهاد‌ها و موسسات سرمایه‌گذار داخلی ارائه شود.

بذرپاش گفت: بر اساس تاکیدات رییس جمهور، یکی از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان بنادر و دریانوردی در سال آتی باید توسعه و ساماندهی اسکله‌های محلی و رونق اشتغال در سواحل جنوبی کشور باشد.

وی تاکید کرد: راهبرد ساماندهی اسکله‌های محلی و بنادر کوچک، باید مبتنی بر طرح توسعه ۲۷ نقطه ساحلی در وزارت راه باشد.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقبال مردم به گردشگری دریایی و ارتقای سفر‌های دریایی در سواحل و جزایر جنوب کشور، تاکید کرد: نوسازی شناور‌های مسافری و گردشگری دریایی به بستر مناسب‌تر برای جذب سرمایه‌گذار نیاز دارد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان با بیان اینکه بنادر بازرگانی کشور نقش محوری و اصلی در پروژه ایران راه و راه‌های مواصلاتی شمال- جنوب دارد، اعلام کرد: سال آینده اتصال ریلی بندر راهبردی و استراتژیک به راه‌آهن سراسری کشور در زاهدان محقق می‌شود.

اننتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *