رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آیت الله‌رئیسی: حضور با شکوه مردم در انتخابات بسیار دلگرم کننده بود

18:58 - 16 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۱۲۴
آیت الله‌رئیسی: حضور با شکوه مردم در انتخابات بسیار دلگرم کننده بود
رئیس جمهور با بیان اینکه این انتخابات چهار راهبرد مدنظر مقام معظم رهبری یعنی امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت بحمدالله تحقق یافت، گفت: بنا نداریم از کنار مسائل و مشکلات کشور عبور کنیم.  

خبرگزاری میزان - آیت الله رئیسی، رئیس جمهور و نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری که به عنوان ناطق روز دوم در سیزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری به ایراد سخن پرداخت، گفت: ضمن شکرگزاری از درگاه خداوند متعال به خاطر حضور با شکوه مردم در صحنه انتخابات یازدهم اسفندماه افزود: حقیقتاً مردم عزیز ما در این صحنه حماسه آفریدند و حضورشان بسیار دلگرم کننده بود.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به این که در این انتخابات چهار راهبرد مدنظر مقام معظم رهبری یعنی امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت بحمدالله تحقق یافت و دولت هم با رعایت بی طرفی کامل و انجام وظایف قانونی این انتخابات را برگزار کرد و هیچ نوع دخالتی در فرآیند رقابت­های انتخاباتی نداشت.

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که حضور مردم در صحنه انتخابات، مسئولیت مضاعفی را متوجه دولتمردان و مسئولان می‌کند گفت: حضور گسترده مردم چه در راهپیمایی ۲۲ بهمن و چه در انتخابات به این معناست که آن‌ها به میثاق خود پایبند هستند و این مسأله باعث می‌شود مسؤولان ما بار مسئولیت سنگین تری را بر دوش خود احساس کنند و تلاش کنند که نزد خداوند، مردم و رهبری عزیز شرمنده نباشند.

رئیس جمهور با تصریح بر این که بنا نداریم از کنار مسائل و مشکلات کشور عبور کنیم، در سفر‌های استانی با تشکیل جلساتِ حل مسأله، برای رفع جدی مشکلات، تصمیمات لازم گرفته می‌شود، افزود: در این راستا کارخانه‌ها و پروژه‌های تعطیل یا نیمه تعطیل که بعضاً بیش از ۲۰ سال متوقف بوده اند در این دولت دوباره فعال شده اند.

رئیس جمهور، اعضای مجلس خبرگان رهبری را امنای مردم دانست و گفت: نمایندگان این مجلس می‌توانند مشکلات مردم را به مسئولان منتقل کنند و ما از این مسأله استقبال می‌کنیم. وی افزود: دشمن نمی‌خواهد ما موفق شویم و رشد اقتصادی ما را نمی‌خواهد، بلکه می‌خواهد در بین مردم ایجاد یأس و ناامیدی کند، ولی ما باید تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم به کار بگیریم و گرفتار گفتمان «نمی شود» و «نمی توانیم» نمی‌شویم؛ زیرا مقام معظم رهبری و شهدا به ما آموخته اند که «می توانیم» و خیلی از مسائل که دغدغه فعلی است به لطف خداوند قابل حل است.

آیت الله رئیسی با تأکید بر این که حل مشکلات معیشتی، مسأله محوری دولت است، گفت و هر اقدامی که بتوانیم در این رابطه انجام دهیم فروگذار نمی‌کنیم.

 وی افزود: موضوع تأمین کالا‌های اساسی مردم از مهم‌ترین مسائل است که باید در این راستا فعالیت کنیم و ما در این زمینه هدف گذاری کرده ایم که برای تأمین کالای اساسی به خودکفایی برسیم و اقدامات بسیار خوبی نیز در این زمینه انجام شده است.

وی با اظهار امیدواری نسبت به کمک و یاری خداوند متعال افزود: باور ما این است که آینده بسیار روشن است و ما هم در میدان هستیم و داریم با برنامه حرکت می‌کنیم تا بتوانیم مشکلات اساسی کشور را حل نموده و رضایت خداوند و مردم را کسب نمائیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *