ابراز خرسندی امیرعبداللهیان از روند توسعه روابط دوجانبه تهران و هانوی

20:35 - 14 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۲۷۴۷
ابراز خرسندی امیرعبداللهیان از روند توسعه روابط دوجانبه تهران و هانوی
وزیر امور خارجه در دیدار با معاون سیاسی وزیر خارجه ویتنام، بر اهمیت تلاش‌های مشترک برای تقویت و ارتقا همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، علمی و فرهنگی تاکید کرد.

خبرگزاری میزان – حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، عصر دوشنبه نوئین مین هنگ، معاون سیاسی وزیر خارجه ویتنام را در محل وزارت امور خارجه به حضور پذیرفت.

در این دیدار امیرعبداللهیان از روند توسعه روابط دوجانبه تهران و هانوی اظهار خرسندی کرد و با یادآوری سفر رئیس مجلس ویتنام به تهران در پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی دو کشور، بر اهمیت تلاش‌های مشترک برای تقویت و ارتقا همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، علمی و فرهنگی تاکید کرد.

نوئین مین هنگ، معاون سیاسی وزیر خارجه ویتنام نیز در این دیدار، به سابقه طولانی مناسبات دیپلماتیک دو کشور و مشترکات دو ملت اشاره و روند مناسبات را روبه رشد و رضایتبخش توصیف کرد.

معاون وزیر خارجه ویتنام همچنین با ارائه گزارشی از گفت‌وگو‌های خود با همتای ایرانی در چارچوب هشتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی دو کشور، نتایج آن را مفید و ثمربخش ارزیابی کرد.

وی بر اراده و تعهد ویتنام به پیشبرد مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف سیاسی اقتصادی و علمی و همچنین ضرورت پیگیری و اجرایی کردن توافق‌های به عمل آمده بین تهران و هانوی تاکید کرد.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *