نخستین رویداد هنری، تعاملی و آموزشی «یک صدا ایران» در ۲۲۰ محله کشور برگزار می‌شود

13:53 - 14 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۲۶۸۷
نخستین رویداد هنری، تعاملی و آموزشی «یک صدا ایران» در ۲۲۰ محله کشور برگزار می‌شود
نخستین رویداد هنری، تعاملی و آموزشی «یک صدا ایران» با هدف پرورش هنرمندان آینده و در راستای کشف استعداد‌های هنری در جغرافیای کمتر برخوردار به همت دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت هنری وزارت فرهنگ و سازمان اجتماعی وزارت کشور، برگزار می‌شود.

خبرگزاری میزان _ به گزارش ستادخبری این رویداد، رویداد هنری «یک صدا ایران» که با هدف گسترش فرهنگ و هنر بومی با توجه به ارتقای سطح فرهنگی در محلات حاشیه نشین، قومیت و انسجام عمومی قومیت‌ها و مقابله با نقشه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان، کمک به کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، برگزار می‌شود؛ انتظار می‌رود آموزش عمومی و ایجاد شناخت در زمینه آموزش‌های هنری، استعدادیابی، ایجاد نشاط اجتماعی، شناسایی هنرجویان مراکز آموزش هنر ساکن محلات و ظرفیت سنجی هنری محلات هدف را با خود به همراه داشته باشد. 

این طرح همزمان در ۲۲۰ محله در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود و  در آن به محورهایی، چون شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی، شناسائی فعالان و کنشگران، تشکیل کارگروه‌های محلی با محور موضوعات اجتماعی، شبکه‌سازی، ترویج الگوی سبک زندگی ایرانی- اسلامی و ... توجه شده و دستیابی به آن‌ها مد نظر قرار گرفته است.

نخستین رویداد هنری تعاملی «یک صدا ایران» که به همت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- دفتر برنامه ریزی و آموزش‌های هنری، سازمان اجتماعی وزارت کشور، دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها  برپا شده است از ابتدای اسفند ۱۴۰۲ کار خود را در استان‌های مختلف آغاز کرده و تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۳۱ استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *