۵۹ سند مالکیت کاداستری مربوط به نیروی انتظامی استان بوشهر صادر شد

13:32 - 08 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۱۷۰۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۵۹ سند مالکیت کاداستری مربوط به نیروی انتظامی استان بوشهر صادر شد
رئیس کل دادگستری استان بوشهر از صدور ۵۹ سند مالکیت به مساحت بیش از ۱۰ هکتار مربوط به نیروی انتظامی بوشهر در دوسال اخیر خبر داد.

خبرگزاری میزان - مهدی مهرانگیز، رئیس کل دادگستری استان بوشهر و مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان در دیدار با سردار سوسنی فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر گفت: تعامل فی مابین دستگاه قضایی با مجموعه نیروی انتظامی در جهت پیشبرد امور و ایجاد عدالت و امنیت در جامعه بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: یک نیروی انتظامی مقتدر و کارامد می‌تواند مانع بزرگی بر سر راه متعدیان به حقوق مردم و جامعه باشد و میزان تخلفات و جرایم را به حداقل برساند. 

مهرانگیز در این نشست گفت: صدور اسناد مالکیت املاک و اراضی نیروی انتظامی بر اساس تکالیف مندرج در قانون جامع حد نگار صورت پذیرفته است و بر همین اساس ثبت اسناد و املاک استان آمادگی دارند با راهکار‌های قانونی مشکلات ثبتی سایر دستگاه‌های دولتی را برطرف کنند و طی این مسیر بدون همگامی و همراهی دیگر ادارات و ارائه نقشه‌های منطبق با استاندارد‌های کاداستر و دیگر مستندات لازم، امکان پذیر نخواهد بود.

رئیس شورای قضایی استان ضمن بیان اینکه از مهرماه ۱۴۰۱ تاکنون و پیرو دستورالعمل‌های ریاست قوه قضاییه در اجرای بهینه سند تحول قضایی، تلاش ما بر این بوده که با سرعت بخشی و تسهیل در فرآیند مستندسازی مالکیت‌های دولت نقش خود را در این مسیر به نحو احسن ایفا کنیم، اظهار داشت: در این بازه زمانی ۵۹ فقره سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی با نمایندگی نیروی انتظامی بوشهر در قالب ۱۰۹ هزار و ۹۷۴ متر مربع صادر شده است.

سردار سوسنی فرمانده انتظامی استان بوشهر نیز در این نشست ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور رئیس کل دادگستری استان بوشهر و مدیرکل ثبت اسناد و املاک برای وی و همکاران در خدمت رسانی به مردم آرزوی موفقیت کرد.

وی افزود: نیروی انتظامی مسئول تامین امنیت در تمامی حوزه‌های زندگی اجتماعی می‌باشد و آمادگی خود را جهت هر گونه همکاری با دستگاه قضایی اعلام می‌کند.

سردار سوسنی اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد املاک این نیرو سند دار شده است که امیدواریم با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک تمام اراضی دارای سند مالکیت شوند.

انتهای پیام/


برچسب ها: بوشهر قوه قضاییه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *