دیدار و گفتگوی امیر عبداللهیان با نخست وزیر سریلانکا

22:40 - 01 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۰۸۳۶
دیدار و گفتگوی امیر عبداللهیان با نخست وزیر سریلانکا
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود در کلمبو به ملاقات و رایزنی با نخست وزیر سریلانکا پرداخت.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در ادامه ملاقات‌های خود در کلمبو، با دنیش گوناواردانه نخست وزیر سریلانکا دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تاکید کرد: اراده جمهوری اسلامی ایران در جهت توسعه روابط همه جانبه با سریلانکا است و ما در این رابطه هیچگونه محدودیتی نداریم.

امیرعبداللهیان اولویت نگاه به آسیا و همکاری با کشور‌های آسیائی را یکی از اصول سیاست خارجی دولت سیزدهم دانست و مناسبات با سریلانکا را در این چارچوب ارزیابی کرد.

وزیر امورخارجه کشور همچنین دعوت معاون اول رئیس جمهور کشورمان از نخست وزیر سریلانکا برای سفر را به جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد.

نخست وزیر سریلانکا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر وزیر امور خارجه کشورمان به سریلانکا، پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف صنعتی، علمی و فناوری را قابل توجه خواند و بر علاقمندی سریلانکا برای استفاده بیشتر از توان خدمات فنی -مهندسی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وی استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران در مورد انرژی‌های تجدیدپذیر را مهم ارزیابی نمود.

در این نشست همچنین مجتبی اکبری رئیس مرکز امور بین الملل وزارت نیرو گزارشی از پیشرفت‌ها و دستاورد‌های کشورمان در مورد برق، آب و انرژی‌های نوین و تجدید پذیر ارائه نمود.

 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *