فراخوان اهدای خون در روزهای پایانی سال

12:33 - 30 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۶۰۵۷۷
فراخوان اهدای خون در روزهای پایانی سال
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با‌توجه به افزایش بی‌سابقه مصرف خون و فرآورده و کاهش ذخایر خون، از مردم نوع‌دوست در سراسر کشور برای اهدای خون در روز‌های پایانی سال دعوت کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، مصطفی جمالی با تقدیر از همراهی مسئولیت پذیرانه اهداکنندگان خون در طول سال، خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و روزه داری مردم و همچنین عید نوروز، که هر دو سبب کاهش مراجعات به مراکز اهدای خون می‌گردد، از اهداکنندگان دعوت می‌کنیم که با اهدای خون در ماه پایانی سال، سازمان انتقال خون را در نگهداشت ذخایر خونی کشور کمک کنند.

وی اضافه کرد: شیوع بیماری‌های فصلی، برودت هوا، بارندگی و مشغله‌های آخر سال نیز از دلایل دیگر کاهش مراجعات مردم برای اهدای خون است که امیدواریم با مشارکت بیشتر اهداکنندگان خون کاری کنیم تا تعداد بیشتری از بیماران بعد از بازیابی سلامت، بتوانند در شروع سال نو در کنار خانواده خود باشند.

مدیر عامل سازمان انتقال خون افزود: برخی فرآورده‌های خونی همچون پلاکت دارای عمر ۳ روزه هستند و برای تامین این فرآورده خونی و نجات جان بیماران، نیازمند اهدای خون مستمر و همیشگی هستیم.

وی در پایان گفت: امیدواریم در این ایام مقارن با اعیاد شعبانیه، شاهد بزرگترین عیدانه مردم ایران به بیماران عزیز باشیم و چه هدیه‌ای بهتر از اینکه با اهدای خون، نجات بخش جان‌ها شویم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *