رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

جلد دوم «دانشنامه مطبوعات ایران» در نمایشگاه رسانه‌های ایران رونمایی شد

14:30 - 29 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۶۰۴۴۹
جلد دوم «دانشنامه مطبوعات ایران» در نمایشگاه رسانه‌های ایران رونمایی شد
همزمان با آغاز به‌ کار بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران که با حضور وزیر ارشاد برگزار شد، از جلد دوم «دانشنامه مطبوعات ایران» نیز رونمایی شد.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام ستاد اطلاع‌رسانی بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، در ادامه برنامه آغازبه‌کار بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران که با حضور وزیر ارشاد برگزار شد، از جلد دوم «دانشنامه مطبوعات ایران» نیز رونمایی شد. محمدجعفرمحمدزاده، سرپرست دانشنامۀ مطبوعات ایران با اشاره به قدمت مطبوعات در ایران و نخستین نشریه ایرانی با نام «کاغذ اخبار» که در سال ١٢۵٢ قمری منتشر شد، گفت: بعضی افراد تصور می‌کنند مطبوعات عمری یک‌روزه دارند و پس از یک‌روز و انتشار اخبار منقضی می‌شوند. اما هر خبر در یک‌روز، نگارندۀ یک‌روز از تاریخ کشور است.

وی درباره روند تألیف دانشنامه گفت: تألیف دانشنامۀ مطبوعات ایران از سال ١٣٩٠ آغاز شد. نخستین جلد آن با ٢٢٠ مقاله حرف آ و الف را پوشش داد و بعد از ٩ سال کار، مدخل‌های ب تا پ، با ٣۵١ مقاله منتشر شد.

محمدزاده درباره چشم‌انداز انتشار جلد‌های بعدی کتاب اظهار کرد؛ چشم‌انداز ما ١٠ جلد است که امیدواریم بتوانیم به آن برسیم.

وی درباره فرازوفرود‌های این سال‌های مطبوعات نیز گفت: با این‌که مطبوعات ما در همۀ این سال‌ها با فراز‌وفرود‌های بسیاری روبه‌رو بوده است، اما همواره بهترین مکان برای یافتن اخبار، مطبوعات است.

سرپرست دانشنامه مطبوعات ایران در پایان از زنده‌یاد ابوالفضل خطیبی که در جلد نخست حضور داشت، یاد کرد.

سخنران بعدی افتتاحیه، فرشاد مهدی‌پور، معاون امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت ارشاد بود که با ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه پس از شش‌سال گفت: در این نمایشگاه علاوه‌بر اهالی مطبوعات، جمعی از شرکت‌های دانش‌بنیان حضور دارند.

بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، که از امروز آغاز شد، تا چهارشنبه دوم اسفند در مصلی امام خمینی (ره) برپا خواهد بود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *