رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

هاشمی: عزم دولت برای گسترش ورزش در نقاط مختلف کشور است

10:57 - 28 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۶۰۲۴۶
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
هاشمی: عزم دولت برای گسترش ورزش در نقاط مختلف کشور است
وزیر ورزش و جوانان گفت: دولت عزم خود را جزم کرده است که با حمایت‌هایش ورزش را در نقاط مختلف کشور گسترش دهد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی در حاشیه سفر به استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف اصلی‌ام از سفر به این استان، شرکت در سمینار مدیران ورزش بانوان کشور است که در آبادان برگزار خواهد شد. علاوه بر آن فرصتی است که با حضور در شهرستان‌ها از پروژه‌ها و فضا‌های ورزشی استان بازدید کنیم و ضمن آگاهی از مسائل و مشکلات‌شان برای رفع آن‌ها و توسعه فضای ورزش کشور تلاش و برنامه‌ریزی کنیم.

وی در ادامه آبادان را یکی از مناطق ورزش خیز کشور دانست و گفت: فوتبال از جمله رشته‌هایی است که در این شهرستان ظرفیت‌های بسیاری دارد و متاسفانه استادیوم مناسبی در این شهر وجود ندارد که بتواند پاسخگوی نیاز‌های فوتبال‌دوستان باشد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان در سفر هیئت دولت به ورزشگاه آبادان، اشاره کرد و گفت: دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان باید با انتخاب یک گروه مشاوره برای این مجموعه تصمیم‌گیری کنند و در راستای قابل استفاده شده این ورزشگاه اقدامات لازم را انجام دهند.

هاشمی یادآور شد: از ابتدای دولت مردمی سیزدهم بالغ بر هزار میلیارد تومان هزینه صرف توسعه و گسترش فضا‌های ورزشی استان خوزستان شد که نزدیک به ۲۵۰ پروژه را در برگرفت که این نشان‌دهنده این است که دولت عزم خود را جزم کرده است که با حمایت‌هایشان، ورزش را در نقاط مختلف کشور گسترش دهد. ما تاکنون ۳ هزار و ۴۲۸ پروژه نیمه تمام در سراسر کشور داریم که در جلسه‌ای که با حضور رئیس جمهور برگزار شد تاکید شد که اتمام این پروژه‌ها در اولویت دستور کار قرار گیرد و هیچ پروژه جدیدی را آغاز نکنیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به طرح آمایش سرزمین افزود: به عنوان مثال آبادان مهد فوتبال است و داشتن یک ورزشگاه مناسب حق افراد ساکن این منطقه است و ما تلاش می‌کنیم که این توقع برحق مردم این خطه را برآورده کنیم.

هاشمی درباره کم بودن سرانه ورزشی آبادان و خرمشهر نسبت به استاندارد سرانه گفت: بنده به سرانه ورزشی اعتقادی ندارم و از صحت سرانه‌های اعلام شده استان‌های مطلع نیستم. علاوه بر آن، چیزی که در دنیای امروز اهمیت دارد میزان بهره‌وری از فضای موجود است نه میزان سرانه، که متاسفانه یکی از ایرادات ما این است که از فضای موجود استفاده درستی نداریم.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: در همین راستا یکی از درخواست‌های ما از مدیران ورزش کشور این است که نه تنها از فضا‌های ورزشی وزارت ورزش و جوانان، بلکه از تمام فضا‌های ورزشی در اختیار دیگر دستگاه‌ها استفاده کنند.

وی درباره استفاده از ظرفیت‌های استان برای گسترش ورزش‌های آبی خاطرنشان کرد: استان خوزستان همواره در تمامی رشته‌های ورزشی ظرفیت‌های بی بدیلی دارد و در زمینه ورزش‌های آبی و قایقرانی نیز لازم است از رئیس فدراسیون دعوت شود تا از نزدیک در جریان ظرفیت‌های استان قرار گیرد که انشاالله بتوانیم از ظرفیت‌های موجود استان به درستی استفاده کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *