جلسه بررسی و جمع بندی طرح‌های دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان سمنان

12:16 - 25 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۸۵۷
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
جلسه بررسی و جمع بندی طرح‌های دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان سمنان
جلسه بررسی و جمع بندی موضوعات و طرح‌های دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان سمنان به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

خبرگزاری میزان - در جلسه بررسی و جمع بندی موضوعات و طرح‌های دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان سمنان که معاون اجرایی رئیس جمهور، استاندار سمنان، وزرای جهاد کشاورزی، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، مسئولان دستگاه‌های دولتی و برخی از مقامات ارشد استانی حضور داشتند، توافقات و تعهدات دستگاه‌های اجرایی برای اجرای طرح‌های پیشنهادی و اولویت دار استان سمنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه اعلام شد، بیش از ۸۰ درصد تسهیلات اختصاص یافته و ۱۰۰ درصد مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور به این استان اجرایی و عملیاتی شده است.

طرح‌های حوزه کشاورزی و دامداری، لایروبی و مرمت قنوات، احداث کانال‌های آبیاری، عملیات بیابان زدایی، اجرا و بازنگری طرح‌های هادی روستایی، ایمن سازی روستا‌های در معرض خطر، تکمیل و ساخت پارک‌های علم و فناوری، تکمیل و ساخت محیط‌های رفاهی و ورزشی در دانشگاه‌ها، تکمیل و تجهیز دانشکده‌ها، تکمیل و تجهیز پایگاه‌های اورژانس، توسعه و تجهیز بیمارستان‌ها و اماکن درمانی، اجرای طرح‌های گروه‌های جهادی و مردمی بخشی از مصوبات این جلسه در راستای توسعه و عمران استان سمنان بود.

از دیگر مصوبات این جلسه می‌توان به تعمیر و تامین تجهیزات حفاظتی و پایش پاسگاه‌های محیط بانی، ساماندهی گلزار شهدا، تامین تجهیزات توانبخشی و پزشکی ایثارگران، بهسازی راه‌های اصلی و روستایی، ارتقا تصفیه خانه‌ها، تکمیل تاسیسات فاضلاب، تکمیل مساجد و مصلی‌های استان، ساخت و تکمیل اماکن فرهنگی، تکمیل سالن‌های ورزشی، محرومیت زدایی و بهسازی مدارس ناایمن اشاره کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *