وزیر دفاع: کشور‌های مهم منطقه درباره فلسطین باید هماهنگ‌تر اقدام کنند

18:44 - 24 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۷۴۵
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
وزیر دفاع: کشور‌های مهم منطقه درباره فلسطین باید هماهنگ‌تر اقدام کنند
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: لازم است کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای مهم منطقه به عنوان وظیفه شرعی و انسانی درباره نسل‌کشی و ارتکاب جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه قاطعانه‌تر و هماهنگ‌تر موضع‌گیری کنند.

خبرگزاری میزان - سفیر پادشاهی عربستان با حضور در ستاد وزارت دفاع در تهران با امیر سرتیپ آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی به عنوان دو کشور مسلمان و دو بازیگر مهم در منطقه، در امنیت و ثبات منطقه موثرند، گفت: در چهارچوب سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط و تعامل سازنده با کشور‌های منطقه، مورد تاکید قرار دارد.

وزیر دفاع در ادامه ضمن محکوم کردن نسل کشی و ارتکاب جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، افزود: مسئله اول جهان اسلام و همه دنیا موضوع فلسطین است که لازم است کشور‌های مسلمان به ویژه کشور‌های مهم منطقه به عنوان وظیفه شرعی و انسانی در این خصوص قاطعانه‌تر و هماهنگ‌تر موضع گیری و اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه به طور قطع رژیم صهیونیستی به هیچ یک از اهداف خود در غزه نرسیده و نخواهد رسید، تصریح کرد: شرایط امروز منطقه، شرایط حساس و پیچیده‌ای است و دخالت و حمایت آمریکا و غربی‌ها می‌تواند شرایط امنیتی منطقه را پیچیده‌تر کند و باعث ایجاد یک بحران منطقه‌ای بزرگ شود.

امیر سرتیپ آشتیانی کشور‌های حاشیه‌ی خلیج فارس را دارای منافع و تهدیدات مشترک دانست و افزود: همزیستی مسالمت آمیز و فهم مشترک نسبت به موضوع امنیت بسیار مهم است.

وزیر دفاع ضمن تاکید بر برقراری امنیت جمعی توسط کشور‌های همسایه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای انجام گفت‌وگو‌های مشترک دفاعی و امنیتی با عربستان و دیگر کشور‌های منطقه خلیج فارس را دارد.

امیر سرتیپ آشتیانی با اشاره به زمینه‌های مشترک همکاری میان نیرو‌های مسلح دو کشور در حوزه‌های نظامی، امنیتی، اطلاعاتی، فنی و توافق نامه جامع امنیتی دو کشور، آمادگی وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران را در جهت توسعه همکاری‌های دفاعی، نظامی و فنی با این کشور اعلام و اظهار داشت: به طور قطع این همکاری‌ها علاوه بر انتفاع دو کشور، سبب افزایش ضریب و ارتقاء امنیت و ثبات در منطقه خواهد شد.

سفیر پادشاهی عربستان در ادامه این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های دوجانبه در ابعاد مختلف و از جمله در حوزه‌های دفاعی و فنی، تصریح کرد: دو کشور ایران و عربستان دوست و برادر هم هستند و تبادل هیئت‌ها و دیدار‌های دفاعی به تعمیق روابط میان وزارت خانه‌های دفاع کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *