کاهش ۶.۱ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران

12:01 - 24 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۶۳۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
کاهش ۶.۱ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران
مرکز آمار ایران اعلام کرد در فصل پاییز ۱۴۰۲ درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۴۱.۲ درصد است.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، آن مرکز در گزارشی شاخص و متوسط قیمت نهاده‌های ساختمانی شهر تهران فصل پاییز امسال را بررسی کرد.

بر اساس بررسی‌های مرکز آمار ایران، در فصل پاییز ۱۴۰۲ درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۴۱٫۲ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۴۷٫۳ درصد) ۶٫۱ واحد درصد کاهش داشته است.

در فصل پاییز ۱۴۰۲ شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران ۲۲۰۳٫۹ است که نسبت به فصل قبل ۰٫۳ درصد، نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۱٫۲ درصد و در چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دورهٔ مشابه سال قبل ۴۵٫۳ درصد افزایش داشته است.

در فصل پاییز ۱۴۰۲ درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۰٫۳ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۱٫۹ درصد) ۱٫۶ واحد درصد کاهش داشته است.

در فصل پاییز ۱۴۰۲ درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۴۱٫۲ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۴۷٫۳ درصد) ۶٫۱ واحد درصد کاهش داشته است. در این فصل در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین تورم نقطه به نقطه با ۷۲٫۶ درصد مربوط به گروه اجرایی «یراق آلات درب و پنجره» و کمترین تورم نقطه به نقطه با ۲۹٫۶ درصد مربوط به گروه اجرایی «آهن‌آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده» است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *