بیست‌و‌هشتمین اجلاس کشور‌های عضو گروه پنج آغاز شد

9:31 - 24 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۵۸۹
بیست‌و‌هشتمین اجلاس کشور‌های عضو گروه پنج آغاز شد
بیست‌و‌هشتمین اجلاس کشور‌های عضو گروه پنج « سلامت زنان و خانواده» با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و مسئولان و کارشناسان نظام سلامت کشور‌های عضو و نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران آغاز شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، هدف کلی بیست و هشتمین اجلاس کشور‌های عضو گروه پنج، بررسی راهکار‌های مشترک ارتقای سلامت زنان و خانواده و اهداف اختصاصی آن بررسی آخرین وضعیت شاخص ها، برنامه‌ها و دستاورد‌های سلامت زنان، بررسی مهمترین چالش‌ها و تهدید کننده‌های سلامت زنان در کشور‌های عضو و بررسی مهم‌ترین رویکرد‌ها و برنامه‌های آتی و چشم انداز سلامت زنان در سطح منطقه است.

برگزاری پنل‌های تخصصی درباره بررسی آخرین وضعیت شاخص ها، برنامه‌ها و دستاورد‌های سلامت زنان، بررسی مهمترین چالش‌ها و تهدید کننده‌های سلامت زنان در کشور‌های عضو و بررسی مهمترین رویکرد‌ها و برنامه‌های آتی و چشم انداز سلامت زنان در سطح منطقه، دیگر بخش‌های این نشست سه روزه خواهد بود.

گفتنی است، سازمان جهانی بهداشت به عنوان عضو اصلی دبیرخانه گروه پنج، ضمن دعوت از مشاوران با تجربه در زمینه سلامت زنان نسبت به احصای کلیه شاخص‌های سلامت زنان در سطح منطقه و ارائه آن در نشست اقدام خواهد کرد.

بیست و هشتمین اجلاس کشور‌های عضو گروه پنج ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *