هشدار درباره انباشت آلاینده‌ها در مرکز و جنوب استان تهران

18:24 - 23 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۵۴۶
هشدار درباره انباشت آلاینده‌ها در مرکز و جنوب استان تهران
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی از انباشت آلاینده‌ها در مرکز و جنوب استان خبر داد و گفت: بیماران قلبی ساکن در این مناطق از تردد غیر ضروری بپرهیزند.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، حامد یزدی‌مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران عصر دوشنبه از صدور هشدار زرد هواشناسی درباره پایداری هوا خبر داد و گفت: بر اساس این پیش‌بینی از عصر امروز دوشنبه ۲۳ بهمن تا صبح پنجشنبه ۲۶ بهمن با پایداری، سکون هوا و انباشت آلاینده‌های جوی روبرو خواهیم بود.

یزدی‌مهر با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی منطقه اثر این مخاطره مرکز و نیمه جنوبی استان تهران پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: به ساکنان این مناطق به‌خصوص افراد دارای بیماری زمینه‌ای قلبی و ریوی توصیه می‌کنیم از حضور در فضای باز در مدت یادشده خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران وضعیت انباشتگی آلاینده‌ها را برای کودکان، سالمندان و بانوان باردار نیز مخاطره آمیز دانست و عنوان کرد: این افراد جز دسته آسیب‌پذیر محسوب می‌شوند.

وی بیان کرد: توصیه اکید مدیریت بحران به افراد آسیب‌پذیر در برابر آلودگی هوا این است که در مواقع بروز این مخاطره ضمن بسته نگه داشتن در و پنجره‌ها، از منزل خارج نشوند و در صورت امکان از دستگاه تصفیه هوا در منزل استفاده کنند، همچنین با افزایش مصرف مایعات، سبزیجات تازه و گروه آنتی‌اکسیدان‌ها عوارض آلودگی هوا را کاهش دهند.

یزدی‌مهر، تاکید کرد: از ورزشکاران می‌خواهیم در مواقع هشدار آلودگی هوا به هیچ عنوان در فضای باز ورزش نکنند، چراکه ورزش نیاز اکسیژن بدن را افزایش می‌دهد و در چنین وضعیتی شرایط آسیب به بدن بیشتر فراهم می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی تاکید کرد و گفت: طبق اعلام‌های صورت گرفته ۵۹ درصد از آلودگی هوا متعلق به بخش حمل و نقل است و مردم عزیز می‌توانند با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و کاهش خودرو‌های تک‌سرنشین، از میزان آلودگی هوا بکاهند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *