زنگ هشدار مدیریت بحران برای صنایع استان تهران به صدا درآمد

13:43 - 23 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۴۹۵
زنگ هشدار مدیریت بحران برای صنایع استان تهران به صدا درآمد
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر بر ضرورت نصب تجهیزات اعلام و اطفاحریق و برخورداری از بیمه آتش‌سوزی در مراکز عمومی، کارخانه‌ها، انبار‌های دپو و تولیدی‌های استان تاکید کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، حامد یزدی مهر، بعد از ظهر دوشنبه از به صدا در آمدن زنگ هشدار مدیریت بحران به منظور هوشیاری ذی‌نفعان و ارائه کنندگان خدمات عمومی، مدیران صنایع، کارخانه جات، تولیدی‌ها و انبار‌های دپو نگهداری مواد قابل اشتعال نسبت به وقوع حریق خبر داد و اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر شاهد وقوع چندین فقره آتش‌سوزی در اماکن مختلف از مراکز عمومی و درمانی تا کارخانه جات و انبار‌های دپوی محصولات قابل اشتعال در استان تهران بوده‌ایم.

یزدی مهر با بیان اینکه بررسی علت وقوع این حریق‌ها نشان می‌دهد که این اماکن فاقد تجهیزات اعلام و اطفاحریق بوده‌اند، گفت: باتوجه به اینکه حریق از جمله بحران‌ها و حوادث انسان ساخت محسوب می‌شوند می‌توان با رعایت نکات ایمنی از آن جلوگیری کرد.

وی افزود: مدیریت بحران با توجه به وظیفه ذاتی خود که حفظ جان و مال مردم است باید موضوع حریق را به ذی نفعان گوشزد کند که نسبت به «پیشگیری»، «آمادگی» و «مقابله» با این مخاطره که جامعه را تهدید می‌کند چاره‌اندیشی داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران عنوان کرد: کارخانه‌های صنعتی و مراکز تجاری و عمومی مثل بیمارستان‌ها که روزانه جمعیت زیادی را در خود جای می‌دهند باید در ابتدای صف برخورداری از تجهیزات اعلام و اطفای حریق قرار داشته باشند و به موازات این اماکن، انبار دپوی اقلام و به طور خاص انبار‌های نگهداری مواد اشتعال زا قرار دارند، چرا که با وقوع یک حریق علاوه بر اینکه کل سرمایه یک فرد و مجموعه آسیب می‌بیند و عده‌ای تحت تاثیر این مخاطره مشاغل خود را از دست می‌دهند و جان افراد نیز در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

یزدی مهر در ادامه بر ضرورت بهره‌مندی اماکن مذکور از بیمه حوادث تاکید و بیان کرد: برخورداری از بیمه آتش‌سوزی در افزایش تاب‌آوری جامعه هدف نقش مهمی ایفا می‌کند، لذا توصیه اکید مدیریت بحران به صاحبان مشاغل و صنایع و ذی نفعان این است که با بهره‌مندی از بیمه، تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کرده و در جهت کاهش فشار اقتصادی در زمان پس از وقوع بحران گام بردارند.

وی اظهار کرد: اگر صاحبان مشاغل و صنایع و ذی‌نفعان بر این موضوع واقف باشند که مجهز کردن اماکن به تجهیزات اعلام و اطفا و برخورداری از بیمه، به عنوان یک نیاز اساسی و اهرم مطمئن برای زمان پس از وقوع بحران‌ها تلقی می‌شود، نسبت به برخورداری از آن غفلت نمی‌کنند، کما اینکه شاهد بودیم در حریق‌های اخیر به علت عدم آگاهی و فقدان تجهیزات و بیمه مناسب تعداد زیادی از افراد دچار آسیب مالی و ضرر اقتصادی شده‌اند که جبران‌ناپذیر خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *