صرفه‌جویی ۸ میلیون‌ دلاری با تعمیر و ساخت قطعات در مترو تهران

11:48 - 23 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۴۵۵
صرفه‌جویی ۸ میلیون‌ دلاری با تعمیر و ساخت قطعات در مترو تهران
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از صرفه‌جویی ۸ میلیون‌ دلاری با استفاده از توان داخلی برای تعمیر و ساخت قطعات مهم در حوزه ریلی خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، مسعود درستی با اشاره به عدم همکاری برخی شرکت‌های خارجی در زمینه تأمین قطعات، گفت: متخصصان داخلی به منظور بومی‌سازی بخشی از قطعات مهم و پر مصرف شبکه راه‌آهن ریلی زیرزمینی دست‌به‌کار شدند که خوشبختانه اکنون مترو تهران با استفاده از قطعات ساخت داخل توانسته قسمتی از نیاز‌های خود را در زمینه تأمین قطعات مرتفع کند.

وی با بیان اینکه این قطعات بومی‌سازی شده تکنولوژی بسیار بالایی داشتند و برای تأمین آن‌ها از کشور‌های دیگر ارز زیادی از کشور خارج می‌شد، افزود: خوشبختانه با وجود مشکلات فراوان که مربوط به تطابق کامل پروتکل‌های مربوطه تجهیزات ساخته شده داخلی با قطعات خارجی بود، قطعات مهمی ساخته و تست‌های فنی لازم را با موفقیت پشت سر گذاشته شد. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: با ساخت این قطعات در داخل کشور توانستیم ۸ میلیون دلار صرفه‌جویی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: دستیابی به دانش تعمیر قطعات و یا تولید آن‌ها در داخل کشور، دستاورد بزرگ و ملی است که مزایای بسیار زیادی برای صنعت ریلی (مترو) از جمله کاهش خروج ارز از کشور، اشتغال‌زایی و همچنین کاهش وابستگی به شرکت‌های خارجی به همراه دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *