جام‌جهانی شمشیربازی گرجستان| پاکدامن نایب قهرمان شد

18:34 - 21 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۲۵۱
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
جام‌جهانی شمشیربازی گرجستان| پاکدامن نایب قهرمان شد
علی پاکدامن با شکست برابر نفر دوم رنکینگ جهانی عنوان نایب قهرمانی جام جهانی گرجستان را از آن خود کرد. بعد از طلای آسیا، کسب این مدال نقره دومین طلسم شکنی پاکدامن در سال جاری به حساب می‌آید.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، در مرحله نهایی مسابقات شمشیربازی جام جهانی گرجستان که در تفلیس جریان دارد، علی پاکدامن به مصاف «آرون ژیلاگی» نفر دوم رنکینگ جهانی از مجارستان رفت و با نتیجه ۱۵ به ۷ مقابل وی متحمل شکست شد.

بدین ترتیب پاکدامن که با رنکینگ ۷ جهان در جام جهانی گرجستان شرکت کرده است عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره این رقابت‌ها را از آن خود کرد. این اولین مدل نقره شمشیربازی ایران در این سطح از مسابقات است که با اولین حضور ایران در فینال جام جهانی به دست آمد. پیش از این مجتبی عابدینی در این سطح از مسابقات صاحب مدال برنز شده بود.

مدال نقره پاکدامن در جام جهانی گرجستان در حالی به دست آمد که شمشیربازی ایران از سال ۲۰۱۹ در بخش انفرادی رقابت‌های جام جهانی موفق به کسب مدال نشده بود، اما پاکدامن بعد از پنج سال با طلسم شکنی موفق به انجام آن شد.

این دومین طلسم شکنی علی پاکدامن در سال جاری به حساب می‌آید. پاکدامن خرداد گذشته در رقابت‌های قهرمانی آسیا (چین) «کیم جون هو» از کره جنوبی را در فینال شکست داد و بعد از ۲۲ سال شمشیربازی ایران را صاحب مدال طلا انفرادی این رقابت‌ها کرد. 

عملکرد پاکدامن در جام جهانی گرجستان به این شرح است: 

جدول ۶۴ نفره

* علی پاکدامن ۱۵ – مکسانس لامبر از فرانسه ۱۳

جدول ۳۲ نفره

* علی پاکدامن ۱۵ – جیووانی رپتی از ایتالیا ۱۰

جدول ۱۶ نفره

* علی پاکدامن ۱۵ – کالین هیتکاک از آمریکا ۱۴

جدول ۸ نفره 

* علی پاکدامن ۱۵ – کریستیان راب از مجارستان ۶

مرحله نیمه نهایی

* علی پاکدامن ۱۵ – ساندرو بازادزه ۱۳

مرحله نهایی

* علی پاکدامن ۷ – آرون سزیلاگی ۱۵

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *