رئیس کل دادگستری زنجان: بازرسین نسبت به شناسایی نقاط ضعف و قوت کارکنان اداری اهتمام کنند

17:56 - 16 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۸۴۵۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری زنجان: بازرسین نسبت به شناسایی نقاط ضعف و قوت کارکنان اداری اهتمام کنند
رئیس کل دادگستری زنجان: حضور بازرسین در حوزه‌های قضایی و بازرسی از کارکنان باید دقیق و عادلانه باشد تا ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت، زمینه برای ارتقای جایگاه خدمتی کارکنان بیشتر فراهم شود.

خبرگزاری میزان_ حجت‌الاسلام والمسلمین علی فرجی برحق در مراسم تقدیر از بازرسین و منتخبان امر بازرسی و کارکنان اداری دادگستری کل استان زنجان که با حضور سرپرست معاونت منابع انسانی و فرهنگی دادگستری استان برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و یاد امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان عالی قضایی در تیر ماه ۱۴۰۲ که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد، اشاره به موضوع رشد و تعالی در دستگاه عدلیه داشتند که یکی از مصادیق تحقق منویات معظم له انجام بازرسی‌های دقیق از حوزه‌های تحت امر و احصای نقاط ضعف و قوت مجموعه هاست.

وی با بیان اینکه بازرسی از فعالیت‌ها و فرایند اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های قوه قضاییه در حوزه کارکنان اداری باید همراه با کار تحلیلی و عادلانه باشد، عنوان کرد: حضور بازرسین در حوزه‌های قضایی و بازرسی از کارکنان صف و ستادی باید دقیق و عادلانه باشد که با این کار ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت زمینه برای ارتقای جایگاه خدمتی کارکنان بیشتر فراهم خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه نیروی انسانی رکن اصلی هر تشکیلات در اجرای برنامه هاست اظهار کرد: با شناسایی نقاط ضعف کارکنان و یادآوری برای رفع نواقصات و هدایت درست آن‌ها زمینه ارائه خدمات به مردم تسریع و تسهیل خواهد شد.

وی تاکید کرد: موضوع رعایت نظم و انظباط اداری همراه با تکریم مراجعین جهت تسریع در رسیدگی به امورات مردم موثر است و بازرسین در امر بازرسی باید نقاط ضعف را یاداشت و گزارش کنند که این کار کمک به معاونت منابع انسانی در اجرای برنامه هاست.

در ابتدای این مراسم سرپرست معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان زنجان با تقدیر از زحمات و تلاش‌های بازرسین در امر بازرسی از کارکنان اداری گفت: فرایند انتخاب بازرسین از بین همکاران با رعایت معیار‌های پنج گانه داشتن تحصیلات عالیه، تسلط بر امور، دارای حسن برخورد با همکاران از جهت تکریم همکاران، خوشنام بودن بین همکاران و مورد وثوق بودن است.

امیرعلی سلیمی سرپرست معاونت معاونت منابع انسانی و فرهنگی دادگستری کل استان زنجان نیز در ادامه با بیان اینکه ۱۵ نفر از بازرسین برای امر بازرسی از ۷۲۷ نفر  همکار اداری با معاونت منابع انسانی و فرهنگی دادگستری استان همکاری دارند، خاطر نشان کرد: تلاش مجموعه در انتخاب بازرسین توجه به تخصص‌های مختلف همکاران بوده که خروجی این بازرسی‌ها ارتقاء کیفی و کمی کارهاست.

لازم به ذکر است؛ در پایان این مراسم با اهدای لوح و هدایا از بازرسین استان تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *