مسئولان قضایی شهرستان اسکو بر نحوه تخریب اضافه طبقات یک برج تجاری نظارت کردند

14:54 - 15 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۸۲۱۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مسئولان قضایی شهرستان اسکو بر نحوه تخریب اضافه طبقات یک برج تجاری نظارت کردند
رئیس دادگستری و دادستان شهرستان اسکو از نزدیک بر عملیات تخریب اضافه طبقات یک برج تجاری در این شهرستان نظارت کردند.

خبرگزاری میزان_ رئیس دادگستری و دادستان شهرستان اسکو در راستای تأکید دستور ریاست قوه قضاییه در جهت حفظ حقوق عامه و پیشگیری از بروز حوادث ناگوار با حضور در محل مجتمع آسمان این شهرستان از نحوه تخریب اضافه طبقات این مجتمع آسمان بازدید کردند.

در این بازدید مهدی شمسی رئیس دادگستری شهرستان اسکو با تأکید بر لزوم توجه جدی به نحوه ساخت و ساز‌ها و لزوم دریافت مجوز ساخت و ایمن‌سازی سازه‌های مسکونی، گفت: در راستای عمل به حکم قانون هیچ تعارفی با کسی نداشته و با خاطیان در حوز‌های مختلف به ویژه حوزه ساختمان‌سازی برخورد می‌کنیم.

وی افزود: برج مسکونی آسمان دارای ۱۹ طبقه بوده و طی جلساتی که در کمسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اسکو برگزار شد مشخص شد که ۵ طبقه آن به صورت غیرقانونی و غیرمجاز ساخته شده است، لذا در راستای حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرایم رای به تخریب اضافه طبقات مذکور داده شد و در حال حاضر ۴ طبقه آن به طور کامل تخریب و از یک طبقه باقیمانده دیگر آن، دیوار‌های میانی تخریب و برداشته شده است و فقط دیوار‌های جانبی آن مانده که عملیات تخریب با سرعت تمام در حال انجام است.

حسین وطن‌خواه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسکو نیز اظهار کرد: در راستای حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرایم، ساختمان‌های مهم و بلند مرتبه شهرستان اسکو از نظر سطح ایمنی و نوع مصالح، سازه، نقشه، پروانه و ... مورد پایش قرار گرفته و در صورت هر گونه کم کاری در اجرای ایمن سازی ساختمان‌ها با خاطیان برخورد می‌شود.

وی ضمن ابراز رضایت از نحوه تخریب اضافه طبقات، دستورات لازم در راستای تسریع در روند تخریب را صادر کرد.

گفتنی است؛ تخریب اضافه طبقات برج آسمان در مراحل پایانی قرار گرفته و مراحل باقی مانده با سرعت هر چه تمام‌تر در حال انجام است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *