بهروز افخمی: روایت مستندگونه مناسب قصه «صبح اعدام» بود

16:01 - 14 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۸۰۷۱
بهروز افخمی: روایت مستندگونه مناسب قصه «صبح اعدام» بود
نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «صبح اعدام» امروز ۱۴ بهمن در اولین سانس خانه رسانه برگزار شد.

خبرگزاری میزان- نشست خبری فیلم سینمایی «صبح اعدام» به کارگردانی بهروز افخمی در سانس نخست سومین روز این رویداد، ۱۴ بهمن ماه در خانه رسانه برگزار شد.

در این نشست، بهروز افخمی (نویسنده و کارگردان)، علی شیرمحمدی (تهیه‌کننده)، حسن‌علی اسدی (مدیر فیلمبرداری)، رضا سورانی (تدوین‌گر)، محسن دارسنج (مدیر چهره‌پردازی)، امیرحسین گل‌محمدی (صدابردار) و ارسطو خوش‌رزم، مهرداد نیکنام، مسعود، شریف، محسن آوری از جمله بازیگران «صبح اعدام» در این نشست خبری حضور داشتند.

در ابتدای نشست، بهروز افخمی کارگردان فیلم در پاسخ به این پرسش که چرا این شکل از روایت‌ را انتخاب کرده است، گفت: روایت مستندگونه را انتخاب کردیم؛ زیرا مناسب این قصه و فیلم بود.

وی افزود: این فیلم، دارای المان‌های مستند، مانند نریشن است، البته نقل‌قول‌هایی هم در فیلم وجود دارد که خود طیب حاج‌رضایی بیان کرده بود و ما در سکانس‌های زندان آوردیم.

این کارگردان با اشاره به موسیقی «صبح اعدام» بیان کرد: موسیقی در این فیلم مرموز، خیال‌انگیز، متافیزیکی و جنبه‌ای از دنیای ماوراست.

افخمی در پاسخ به این پرسش که آیا باز هم به سراغ اقتباس خواهد رفت یا نه، مطرح کرد: در اکثر کارهایم از اقتباس استفاده کرده‌ام اما این فیلمنامه، اقتباسی به حساب نمی‌آید و بر مبنای گزارش‌های روزنامه کیهان و اطلاعات، این فیلمنامه را نوشته‌ایم.

در ادامه این نشست، علی شیرمحمدی تهیه‌کننده و طراح صحنه و لباس این اثر عنوان کرد: پیش‌تر تجربه‌های خوبی با علیرضا افخمی داشته‌ام. در این‌ پروژه هم همزمان کار تهیه و طراحی صحنه و لباس را انجام دادم. در این‌ پروژه همه چیز را طبق آثار مستند پیش بردیم و اینکه چقدر در این مسیر موفق بوده‌ام، به مخاطب می‌سپارم.

ارسطو خوش‌رزم، بازیگر «صبح اعدام» از تجربه حضور خو در این فیلم گفت: نخستین نقش جدی من در سینما، در «صبح اعدام» رقم خورد. البته من ۲۰ سال است که بازی می‌کنم؛ اما صبر کردم تا نقش مناسبی را برای ورود به سینما انتخاب کنم.

وی افزود: زمانی که نقش یک کاراکتر واقعی را قرار است بازی کنیم، مسئولیت‌مان هم بیشتر می‌شود. من نقش حاج‌ اسماعیل رضایی را بازی کردم که مورد نظر کارگردان بود. امیدوار هستم که خانواده شریف ایشان هم بپسندند.

در ادامه نشست، محسن دارسنج مدیر چهره‌پردازی «صبح اعدام» اظهار کرد: حضور در این پروژه هم باعث افتخار بنده بوده است.

در ادامه مهرداد نیکنام بازیگر این اثر سینمایی گفت: از علی شیرمحمدی و آقای افخمی ممنون هستم که به من اعتماد کردند تا در این پروژه باشم. امیدوار هستم که نتیجه اعتمادشان را بگیرند.

حسن‌علی اسدی فیلمبردار «صبح اعدام» نیز توضیح داد: حضور در فیلم بهروز افخمی برای هر کسی افتخار است و این فیلم به دلیل سیاه‌ و سفید بودن، تجربه متفاوتی بود. هیچ‌کاری بدون ایراد نیست و ما هم نمی‌گوییم که کارمان بدون ایراد است‌. همه ما دنبال کار درجه یک هستیم.

در پایان نشست، مسعود شریف بازیگر «صبح اعدام» اظهار کرد: از همه عوامل این فیلم که دست به دست هم دادند تا به ثمر بنشیند، ممنونم. آنها به من کمک‌های زیادی کردند تا بتوانم این نقش را ایفا کنم.
انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *