ایران حمله نظامی آمریکا را به مناطقی در عراق و سوریه محکوم کرد

13:21 - 14 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۸۰۰۶
ایران حمله نظامی آمریکا را به مناطقی در عراق و سوریه محکوم کرد
سخنگوی وزارت امور خارجه، حملات نظامی آمریکا را به مناطقی در عراق و سوریه شدیدا محکوم کرده و گفت: این حملات نتیجه‌ای جز تشدید تنش و بی‌ثباتی در منطقه نخواهد داشت.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه حملات نظامی آمریکا به مناطقی در عراق و سوریه را شدیدا محکوم کرد.

وی حملات یادشده را ناقض حاکمیت و تمامیت ارضی عراق و سوریه، حقوق بین‌الملل و نقض صریح منشور ملل متحد دانست و اظهار کرد: افزون بر حمایت تمام‌عیار آمریکا از ۴ ماه حملات بی‌امان و وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه و کرانه غربی و نیز حملات نظامی به یمن و نقض حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور، حمله شب گذشته به سوریه و عراق، اقدام ماجراجویانه و خطای راهبردی دیگری از سوی دولت آمریکا است که نتیجه‌ای جز تشدید تنش و بی‌ثباتی در منطقه نخواهد داشت.

کنعانی حملات نظامی آمریکا به عراق و سوریه و یمن را صرفا تامین‌کننده اهداف رژیم صهیونیستی دانست و گفت: اینگونه حملات، دولت آمریکا را بیشتر از قبل در منطقه درگیر می‌کند و جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن هشدار مجدد نسبت به خطر گسترش ابعاد و جغرافیای جنگ و درگیری در منطقه، تصریح کرد: تداوم اینگونه ماجراجویی‌ها تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است و جمهوری اسلامی ایران مجددا بر مسئولیت جامعه جهانی و نیز شورای امنیت سازمان ملل در پیشگیری از حملات غیرقانونی و یک‌جانبه آمریکا در منطقه و پیشگیری از توسعه دامنه‌های بحران تاکید می‌کند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین گفت: همانگونه که جمهوری اسلامی ایران بار‌ها اعلام کرده است، ریشه تنش و بحران در منطقه، به اشغالگری رژیم اسرائیل و تداوم عملیات نظامی این رژیم در غزه و نسل‌کُشی فلسطینی‌ها با حمایت نامحدود آمریکا برمی‌گردد و بازگشت ثبات و امنیت در منطقه جز در سایه تمرکز بر ریشه بحران و علاج آن متصور نیست.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *