موشک هواپایه ضدزره «شفق» و دوربین هواپایه «یوسف» رونمایی شد

10:57 - 14 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۷۹۵۱
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
موشک هواپایه ضدزره «شفق» و دوربین هواپایه «یوسف» رونمایی شد
با حضور امیر سرلشکر موسوی، موشک هواپایه ضدزره «شفق» و دوربین هواپایه «یوسف» هوانیروز ارتش در ستاد این نیرو رونمایی شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش ارتش، با حضور امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش، از سامانه‌های موشکی بومی هواپایه ضدزره «شفق» و دوربین هواپایه «یوسف» هوانیروز که توسط متخصصان جهاد خودکفایی هوانیروز طراحی و تولید شده‌اند، رونمایی شد.

سامانه موشکی هواپایه‌ی ضدزره جدید بومی «شفق» که با افزایش بُرد عملیاتی و ارتقای هدف‌گیری اهداف دشمن تا شعاع ۲۰ کیلومتر، با امکان دقت و نقطه‌زنی بالا، قابلیت استفاده در انواع راهبرد‌های تاکتیکی و عملیاتی جنگ‌های آینده را دارد، توسط دانشمندان جهاد خودکفایی هوانیروز، شرکت‌های دانش‌بنیان، طراحی و تولید شده و به چرخه ناوگان عملیاتی هوانیروز ملحق شده است.

از دیگر خصوصیات این سامانه موشکی، برخورداری از قابلیت Fire & Forget (بزن دررو)، سر جنگی ارتقا یافته و جستجوگر مادون‌قرمز است که در تمامی شرایط بد آب و هوایی و در طول تمامی ساعات شبانه روز، این سامانه را قادر می‌سازد تا در صورت نصب بر روی انواع بالگرد‌های هوانیروز، به انهدام تأسیسات و استحکامات دشمن در تمامی عملیات‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

جدیدترین دوربین سامانه پرواز در شب هواپایه هوانیروز با نام «یوسف» نیز دارای قابلیت اجرای عملیات در طول شب و شرایط نامساعد آب و هوایی است که به صورت کاملاً بومی توسط متخصصان جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، تولید و به مرحله انبوه‌سازی رسیده است. از جمله خصوصیات بازر این دوربین، ارتقای توان و مداومتِ کاری بالگرد‌ها در تمامی ساعات شبانه‌روز است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *