آیت‌الله رئیسی: جزایر سه‌گانه جزء لاینفک جمهوری اسلامی ایران است

18:32 - 12 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۷۷۹۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
آیت‌الله رئیسی: جزایر سه‌گانه جزء لاینفک جمهوری اسلامی ایران است
رئیس‌جمهور، گفت: اسناد قطعی و قابل استناد و سوابق موجود همواره حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر این جزایر را تایید و مورد تاکید قرار داده و می‌دهند.

خبرگزاری میزان - آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان هرمزگان، با تبریک آغاز دهه مبارک فجر و ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم این استان، تصریح کرد: استان هرمزگان از مردمانی پرتلاش، متدین و دل‌داده به انقلاب برخوردار است که تاریخ پرافتخاری در زمینه ایستادگی در مقابل متجاوزان و نقش‌آفرینی موثر در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارد.

رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیرو‌های مسلح مقتدر کشورمان که برای منطقه خلیج فارس و همه کشور‌های حاشیه آن امنیت‌آفرینی می‌کنند، افزود: نیرو‌های مسلح ایران هر کجا که باشند امنیت‌آفرین هستند و حضور نیرو‌های بیگانه در هر منطقه‌ای فقط باعث تهدید و اخلال در امنیت است.

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر سابقه هم‌زیستی مسالمت‌آمیز جمهوری اسلامی ایران با همه همسایگان و کشور‌های منطقه اظهار کرد: جزایر سه‌گانه جزء لاینفک جمهوری اسلامی ایران هستند و همواره بر این مسئله تاکید داشته و داریم. هرکس در هر کجا سخن دیگری بر زبان یا قلم جاری کرده باید آن را جبران کند، چراکه اسناد قطعی و قابل استناد و سوابق موجود همواره حاکمیت ایران بر این جزایر را تایید و مورد تاکید قرار داده و می‌دهند.

رئیس‌جمهور در بخش بعدی سخنانش با بیان این‌که به برکت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی در چهل و چند سال گذشته کار‌های بسیاری در ایران اسلامی و این استان صورت گرفته و وضعیت شهر و روستا‌ها در هرمزگان متفاوت شده است، گفت: باید قدردان همه کار‌ها و همه کسانی باشیم که برای پیشرفت استان تلاش کرده‌اند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه البته هرمزگان به دلیل محرومیت‌های تاریخی همچنان نیازمند کار‌های بیشتری است، خاطرنشان کرد: در سفر اول دولت مردمی به استان مسائل ضروری هرمزگان در زمینه آب، سلامت، گردشگری، صنعت، معدن، کشاورزی و دریا را بررسی و برای رفع آن‌ها تصمیم‌گیری کردیم.

رئیس‌جمهور، گفت: با استفاده از ظرفیت‌های استان گام‌های خوبی در زمینه ایجاد اشتغال در استان برداشته شده است و امروز بیکاری به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است. همچنین در مجموع برای بیش از هزار طرح و پروژه‌ای که در دهه مبارک فجر در استان افتتاح خواهند شد، بیش از ۱۰۵ هزار میلیارد تومان هزینه شده که طرح‌های سلامت بخش مهمی از این پروژه‌های را شامل می‌شوند و در زمینه بهداشت و درمان گام‌های خوبی برداشته شده است.

آیت‌الله رئیسی همچنین با اشاره به این‌که گام‌های خوبی برای رفع تنش آبی در مناطق درگیر مشکل کم‌آبی در استان هرمزگان برداشته‌شده و البته این اقدامات تا رفع کامل مشکلات آبی استان ادامه خواهد یافت، گفت: مشکل بیکاری استان نیز تا حدود زیادی برطرف‌شده و تاکید بنده به مدیران استان این است که حتما بومی‌گزینی و استفاده از نیرو‌های کارآزموده و مجرب استان را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *