دادستان‌های جدید نور و چمستان معارفه شدند

16:53 - 12 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۷۷۸۳
دسته بندی: قضایی ، دادگستری
دادستان‌های جدید نور و چمستان معارفه شدند
آیین تکریم و معارفه دادستان‌های عمومی و انقلاب شهرستان نور و بخش چمستان با حضور رئیس‌کل دادگستری استان مازندران، برگزار شد.

 خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری، در این آیین با تبریک ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و روز ورود امام خمینی (ره) به وطن، گفت: قبل ازپیروزی انقلاب، ایران در بدترین وضعیت در میان همه ملل و دولت‌ها قرار داشت و امروز جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یک کشور روبه‌رشد و توسعه‌یافته و برخوردار از بسیاری از نعمت‌های خدادادی و سرمایه انسانی شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران محور حمایت از تمام مظلومان عالم شده است، تاکید کرد: البته مشکلات و نارسایی‌هایی هم مانند بسیار از کشور‌ها وجود دارد، اما علی‌رغم آن همه توطئه و سنگ‌اندازی، ملت ایران با ایمان به خدا، تحت ولایت مقام معظم رهبری و همراهی مردم، مثل کوه محکم و استوار پابرجاست و به حمایت از مظلومان جهان می‌پردازد. 

رئیس‌کل دادگستری مازندران در بخش دیگری ازسخنان خود به برخی وظایف دادستان‌ها اشاره کرد و گفت: دادستان‌ها به عنوان مدعی العموم جایگاه و نقش تعیین‌کننده‌ای را بر عهده دارند که مبارزه و مقابله با فساد از جمله مهمترین این وظایف است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری، افزود: دادستان‌ها به عنوان مدعی‌العموم باید به برخی ناهنجاری‌ها در جامعه ورود کرده و در این راستا اقدامات قانونی و پیشگیرانه داشته باشند.

رئیس‌کل دادگستری مازندران با تاکید بر نقش مهم پیشگیری در کاهش جرایم، گفت: پیشگیری از وقوع جرم در سطح جامعه و ادارات باید جدی گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با بیان اینکه ریشه فساد اداری باید خشکانده شود، تصریح کرد: اگر فساد اداری صورت گرفت باید با سرعت، دقت و قاطعیت به پرونده‌ها رسیدگی شود تا از بروز بسیاری از مفاسد مشابه جلوگیری به عمل آید.

وی نقش اقدامات موثر و پیشگیرانه در کاهش حجم ورودی پرونده‌ها را مهم دانست و از دادستان‌های جدید خواست تا مسائلی از جمله افزایش امنیت، رسیدگی به پرونده‌های مهم و مسن، برخورد قاطعانه با فساد ومفسدین، رسیدگی درست و بهنگام و صدور مجازات‌های بازدارنده را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و با اتخاذ راهکار‌های پیشگیرانه حجم پرونده‌های ورودی را کاهش دهند.

رئیس‌کل دادگستری مازندران همچنین بر توجه ویژه به امور زندانیان تاکید کرد و گفت: زندان برای آن دسته از افرادی است که امنیت مردم را با روش‌های مختلف به خطر می‌اندازند و مردم از سوی آن‌ها متضرر می‌شوند، اما در خصوص افراد دیگر اعم از محکومان مالی و مهریه و جرایم ساده‌تر باید به مشکلات آن‌ها توجه و در راستای کاهش جمعیت کیفری نسبت به آزادی آن‌ها اقدام شود. 

وی همچنین با تاکید بر برخورد جدی دستگاه‌های نظارتی با تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تلاش در جهت پیشگیری از وقوع چنین جرایمی، گفت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی، موجب آسیب به بخش تولید و دست اندازی سودجویان به اراضی با ارزش کشاورزی است و نباید اجازه ساخت ویلا در اراضی کشاورزی و باغی منطقه صادر شود.

در این آیین، از زحمات و خدمات امین یوسفی، دادستان پیشین دادگستری بخش چمستان تقدیر و وی به سمت دادستان عمومی و انقلاب جدید شهرستان نور معارفه شد.

همچنین ایمان حسن زاده که پیش از این رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان آمل بود به عنوان دادستان عمومی و انقلاب چمستان معرفی شد.

معاونان رئیس‌کل و مسئولان قضایی شهرستان، ائمه جمعه شهرستان نور و چمستان، فرماندار و اعضای شورای تامین، مسئولان نظامی و انتظامی، دادستان مرکز استان، روسا و دادستان‌های شهرستان‌های محمودآباد، آمل و نور و چمستان در این آیین حضور داشتند.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *