مراجعه تنها ۷۰۰ موتورسیکلت به مراکز معاینه فنی تهران

22:13 - 11 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۷۶۸۲
مراجعه تنها ۷۰۰ موتورسیکلت به مراکز معاینه فنی تهران
مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ضمن اعلام این‌که تنها حدود ۷۰۰ موتورسیکلت از ابتدای سال تاکنون به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده است، گفت: ۱۱ خط معاینه فنی موتورسیکلت در شهر تهران دایر است.

خبرگزاری میزان _ میرزایی قمی، مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، گفت: در یک دهه اخیر سهم موتورسیکلت در جابجایی‌های روزانه شهر تهران از حدود ۷ درصد به ۱۳ درصد رسیده و پیش‌بینی می‌شود این سهم به ۱۵ درصد نیز افزایش یابد. این تغییر سهم و مشکلاتی که این وسایل نقلیه در بحث افزایش آلودگی هوا و تصادفات ایجاد می‌نمایند زنگ خطری است که هر چه سریع‌تر بایستی برای ساماندهی این وسایل نقلیه و پایش و انجام معاینه فنی آن‌ها سازوکاری چاره اندیشی شود. 

وی با اشاره به مراجعه تنها حدود ۷۰۰ دستگاه موتورسیکلت از ابتدای سال تاکنون به مراکز معاینه فنی شهر تهران، افزود: شهر تهران از بضاعت ۱۱ خط معاینه فنی موتور سیکلت در مراکز برخوردار بوده که میزان مراجعات به این مراکز تقریبا صفر است. اجرای طرح‌های مختلف توسط پلیس و شهرداری تهران برای انضباط بخشی و ساماندهی موتورسیکلت‌ها در طول سالیان اخیر نشان می‌دهد مدیریت شهری برای ساماندهی این وسایل نقلیه در کنار و همراه پلیس راهور دراین موضوع دغدغه‌مند است. 

مدیر عامل ستاد معاینه فنی با اعلام آمادگی جهت تسهیل در دسترسی به معاینه فنی موتورسیکلت از طریق توسعه خطوط سیار، اظهار کرد: براساس قانون کلیه وسایل نقلیه ملزم به انجام دوره‌ای معاینه فنی می‌باشند که موتورسیکلت‌ها نیز از این قضیه مستثنی نیستند. بدون تردید پیاده سازی هر انضباط اجتماعی و شهری علاوه بر برخورد‌های قانونی نیازمند فرهنگ سازی است که ستاد معاینه فنی می‌تواند با هدف نهادینه کردن این الزام و قانون در زمینه اجرای طرح‌های تشویقی برای انجام معاینه فنی موتورسیکلت‌ها همکاری کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *