چالش رژیم صهیونیستی در مواجهه با مقاومت در غزه و منطقه

8:40 - 13 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۷۶۲۱
چالش رژیم صهیونیستی در مواجهه با مقاومت در غزه و منطقه
رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر بار‌ها مدعی شده که در حال رسیدن به اهداف خود در غزه است، اما از نظر کارشناسان واقعیت، چیز دیگری است.

خبرگزاری میزان - تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه در ۱۲۰ روز گذشته بیش از ۲۷ هزار شهید در این باریکه برجای گذاشته و مقام‌های ارشد رژیم صهیونیستی به آن‌چه پیروزی خود می‌نامند، می‌بالند، اما بسیاری تردید دارند که تل‌آویو توانسته باشد به موفقیت‌هایی که تبلیغ می‌کند، دست یافته باشد.

پایگاه عبری‌زبان جروزالم پست در گزارشی تحلیلی به این موضوع پرداخته و می‌نویسد: برای اسرائیلی‌ها خیلی زود است که در جنگ با حماس اعلام پیروزی کنند یا حتی باور کنند که پیروزی در دسترس است؛ با وجود این و با وجود شمار بالای تلفات ارتش اسرائیل و ناکامی در تامین آزادی زندانی‌های باقی‌مانده در غزه، اظهارات قوی و قاطعانه مقام‌های ما به‌عنوان سایه‌ای بر آگاهی عمومی اسرائیل عمل کرده است.

مقاومت غزه همچنان به قوت خود باقی است

در حالی که عکس‌های هوایی از نوار غزه و گزارش‌های رسانه‌های خارجی نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی به دست‌کم ۷۰ درصد از ساختمان‌ها و زیرساخت‌های غزه آسیب رسانده یا آن‌ها را ویران کرده، اما سران ارشد مقاومت غزه همچنان زنده و در سلامت هستند.

علاوه بر این، با وجود عملیات‌های گسترده ارتش رژیم صهیونیستی مبارزان و شهروندان فلسطینی همچنان روحیه خود را حفظ کرده‌اند و هنوز قدرت نظامی کافی برای پرتاب موشک به اراضی اشغالی را دارند؛ ضمن اینکه مقاومت به جنگ تسلیم‌ناپذیر خود ادامه می‌دهد و این در تلفات روزانه نظامیان صهیونیست مشهود است. 

براساس گزارش‌های ارتش رژیم صهیونیستی، مقاومت از نظر شخصیت‌های کلیدی نظامی، تلفات محدودی را تجربه کرده است.

ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام چندی قبل در واکنش به ادعا‌های صهیونیست‌ها درباره محدود شدن قدرت مقاومت گفت: اعلام دستاورد‌های موهوم دشمن در مورد موشک‌ها و تونل‌ها برای ما مایه تمسخر است و روزی می‌رسد که ثابت می‌کنیم همه این ادعا‌ها دروغ بوده است. 

همچنان تعداد نامشخصی از شهرک‌نشینان در بازداشت مبارزان مقاومت هستند؛ هرچند گفته می‌شود ۲۲ نفر از آن‌ها در این مدت کشته شده‌اند.

ویدیو‌های منتشر شده از شهرک‌نشینان زندانی در غزه نشان می‌دهد که جان این افراد در خطر است.

تشدید تنش با لبنان و در دریای سرخ

در حالی که رژیم صهیونیستی غزه را مورد حمله قرار می‌دهد، تهدیدات برای این رزیم در مرز شمالی از سوی حزب‌الله لبنان و در دریای سرخ از سوی ارتش یمن افزایش می‌یابد.

حزب‌الله لبنان طی ماه‌های گذشته همواره مناطقی از شمال اراضی اشغالی و مواضع صهیونیست‌ها را هدف قرار داده است.

در دریا، یمنی‌ها گفته‌اند تا زمانی که حملات به غزه متوقف نشود، کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی همچنان هدف قرار خواهند گرفت. 

وضعیت در کرانه باختری رود اردن نیز ناپایدار است؛ به‌طوری که ارتش رژیم صهیونیستی در سطحی بی‌سابقه از زمان شروع جنگ در غزه فعال شده و احساسات عمومی مردم فلسطینی در این منطقه به شکل فزاینده‌ای حکایت از حمایت از حماس دارد. 

انتهای پیام/


برچسب ها: غزه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *