کنعانی: پاسخ متقابل به رژیم صهیونیستی را محفوظ می‌دانیم

17:55 - 30 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۵۹۳
کنعانی: پاسخ متقابل به رژیم صهیونیستی را محفوظ می‌دانیم
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که ایران علاوه بر پیگیری سیاسی، حقوقی و بین‌المللی اقدامات متجاوزانه و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی، حق خود را در پاسخ متقابل به تروریسم سازمان یافته این رژیم جعلی در زمان و مکان مقتضی محفوظ می‌داند.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام جنایتکارانه و متجاوزانه صبح امروز رژیم صهیونیستی در حمله به منطقه مسکونی المزه دمشق را که به شهادت چهار تن از مستشاران نظامی کشورمان و تعدادی از نیرو‌های محلی منجر شد، به شدت محکوم کرد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه نقض مکرر حاکمیت و تمامیت سرزمینی سوریه و تشدید حملات متجاوزانه و تحریک‌آمیز به اهداف مختلف در خاک سوریه از سوی رژیم مجرم و کودک‌کُش صهیونیستی را گویای عجز و درماندگی این رژیم در میدان نبرد و مبارزه با نیرو‌های مقاومت در غزه و کرانه باختری در بیش از صد روز گذشته و تلاشی مذبوحانه برای گسترش بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه دانست. 

کنعانی اضافه کرد: شایسته است دولت‌ها، سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل نسبت به اقدامات متجاوزانه، تروریستی و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی واکنش صریحی داشته و آن را به‌طور قاطع محکوم کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران که به دعوت رسمی دولت سوریه در این کشور حضور دارند، نقش مهمی در کمک به دولت، ارتش و ملت سوریه برای مبارزه با تروریسم و کمک به برقراری صلح، ثبات و امنیت پایدار در این کشور طی سالیان گذشته داشته و همچنان دارند.

کنعانی تصریح کرد: ترور مستشاران نظامی ایران از سوی رژیم صهیونیستی، به روشنی گویای پیوند عمیق و سازمان‌یافته میان این رژیم تروریستی با گروه‌های مختلف تروریستی و داعشی در منطقه است. 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: بی‌تردید خون این شهیدان والامقام هدر نخواهد رفت و جمهوری اسلامی ایران علاوه بر پیگیری سیاسی، حقوقی و بین‌المللی این اقدامات متجاوزانه و جنایتکارانه، حق خود را در پاسخ متقابل به تروریسم سازمان یافته رژیم جعلی صهیونیستی در زمان و مکان مقتضی محفوظ می‌داند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه برای روح بلند این شهیدان والامقام و قهرمانان مبارزه با تروریسم علو درجات نزد خدای سبحان و برای خانواده‌های گران‌قدر آنان صبر و شکیبائی مسئلت کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *