رایزنی غریب‌آبادی با مقام‎های افغانستان درباره مبارزه با تروریسم

11:50 - 30 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۴۹۳
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
رایزنی غریب‌آبادی با مقام‎های افغانستان درباره مبارزه با تروریسم
دبیر ستاد حقوق بشر که در راس هیئتی از قوه قضاییه به افغانستان سفر کرده، با مقام‎های این کشور دیدار و درباره موضوعات مختلف گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری میزان - کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر که به دعوت رئیس شورای قضایی افغانستان در راس هیئتی به این کشور سفر کرده است، با مولوی امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار، که کاظمی قمی، نماینده ویژه ایران در امور افغانستان و سفیر در کابل نیز در آن حضور داشت، درباره طیفی از موضوعات مانند مقابله جدی با تروریسم و گروه‌های تکفیری و تشکیل کمیته مشترک قضایی در این رابطه، انتقال تجربیات قضایی ایران به افغانستان، انتقال محکومان و استرداد مجرمان گفت‌وگو کردند.

 

رایزنی غریب‌آبادی با مقامات افغانستان درباره مبارزه با تروریسم و گروه‌های تکفیری

 

هیئت ایرانی در بدو ورود مورد استقبال مقام‎هایی از شورای قضایی، وزارت دادگستری و وزارت خارجه هیئت حاکمه افغانستان قرار گرفت.

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و هیئت همراه، در ادامه با رئیس شورای قضایی، دادستان کل و برخی اعضای شورای قضایی افغانستان دیدار و درباره موضوعات مورد علاقه مشترک، گفت‌وگو خواهد نمود.

کاظمی‌فرد، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه و طرهانی، معاون قضایی دادگستری کل استان تهران نیز در این سفر، غریب‌آبادی را همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *