دستورالعمل جدید برای المپین‌ها در پاریس

10:00 - 30 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۴۵۹
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
دستورالعمل جدید برای المپین‌ها در پاریس
ورزشکارانی که در بازی‌های المپیک پاریس۲۰۲۴ شرکت می‌کنند در تمام لحظات باید قوانین و محدودیت‌های وضع شده IOC را رعایت کنند.

خبرگزاری میزان - کمیته بین‌المللی المپیک IOC محدودیت‌هایی را برای المپین‌ها و شرکت‌کنندگان در بازی‌های المپیک پاریس تعیین کرده تا تعادل بین آزادی بیان و حفظ فضای رقابتی و محترمانه حکمفرما باشد.

ورزشکارانی که در بازی‌های المپیک پاریس۲۰۲۴ شرکت می‌کنند در تمام لحظات به جز چند قسمت، آزاد خواهند بود:

مراسم افتتاحیه و اختتامیه، مراسم اهدا مدال، در حین مسابقات و در طول اقامت در دهکده المپیک، مناطق ترکیبی (mixed areas) که در آن با رسانه‌ها، مراکز مطبوعاتی، کنفرانس‌های مطبوعاتی، مصاحبه‌ها، جلسات تیمی، رسانه‌های سنتی یا دیجیتال، شبکه‌های اجتماعی و لحظات قبل از مسابقه (اتاق تماس، ارائه ورزشکاران و غیره) در تعامل هستند، اماکن مناسبی برای ورزشکاران خواهد بود تا از نقطه نظرات خود، اما همچنان تحت شرایط خاصی دفاع نمایند. 

در میان آنها، ورزشکاران باید به اصول اولیه المپیک احترام بگذارند، از حمله به افراد، سازمان‌ها یا کشور‌ها خودداری کنند، از دستورالعمل‌های کمیته یا فدراسیون المپیکی خود پیروی کنند و طبق قوانین منتشر شده توسط IOC از «رفتار‌های مخرب» خودداری نمایند. رفتار مخرب شامل «نظر دادن در حین ارائه یا سرود» سایر ورزشکاران یا نمایش پرچم یا بنر در آن لحظه می‌شود. 

هدف از این محدودیت‌ها ایجاد تعادل بین آزادی بیان و حفظ فضای رقابتی و محترمانه در طول بازی‌های المپیک پاریس عنوان شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *