مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک استان مازندران منصوب شد

۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸:۳۴
کد خبر: ۴۷۵۵۳۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
طی حکمی از سوی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور عباسعلی زارع تیله نوعی به عنوان مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک استان مازندران منصوب و معرفی شد.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، سهراب عزیزالهی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت در آیین تودیع و معارفه مدیر کل ثبت استان مازندران که با حضور رییس کل دادگستری، اعضای شورای قضایی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در ساری برگزار شد، با اشاره به سابقه تاریخی سازمان ثبت اسناد و املاک و اهمیت کتابت معاملات و شرایط کاتبین و طرفین معامله در طولانی‌ترین آیه قرآن کریم گفت: خدمات سازمان ثبت با این اهمیت تاریخی و دینی شاید تا کنون به خوبی در جامعه معرفی نشده و کمتر دستگاه اجرایی را می‌توان یافت که چنین ویژگی و اهمیتی داشته باشد.

وی افزود: این سازمان در چندین مولفه مهم در زندگی مردم نقش دارد و تمامی آحاد جامعه به نوعی در طول زندگی با سازمان ثبت به طور مستقیم سر و کار دارند.

عزیزالهی با اشاره به اینکه اکثر اقدامات و توسعه هر کشور در بستر زمین صورت می‌گیرد و سازمان ثبت نقش خطیری در مدیریت زمین و تثبیت مالکیت بر عهده دارد اظهار داشت: علی رغم در آمد سالیانه بیش از دو هزار میلیارد تومانی این سازمان برای دولت، اما متاسفانه امروز ۱۲۰ واحد ثبتی ما در ساختمان‌های غیر استاندارد و استیجاری فعالیت می‌کنند و در حدود ۳۰ شهرستان جدید التاسیس علی رغم وجود اداره دادگستری هنوز اداره ثبت اسناد و املاک دایر نشده و مردم باید با طی کیلومتر‌ها مسافت امور ثبتی خود را به انجام برسانند که مساعدت درست در این زمینه می‌تواند راهگشا باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت تحولات چشم گیر این سازمان در سال‌های اخیر و گذار از ثبت سنتی به ثبت نوین با حذف کاغذ و گردش فیزیکی پرونده ها، راه اندازی سامانه‌های متعدد الکترونیکی و شفاف سازی اشاره کرد و گفت: امروز تمامی معاملات رسمی به لحظه در سازمان ثبت قابل رصد بوده و بانک‌های اطلاعاتی بسیار مهمی جهت بهره برداری و برنامه ریزی در کشور ایجاد گردیده است.

وی افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور علی رغم محدودیت‌های شدید در منابع موفق شده چنین تحولاتی را با همراهی مدیران و کارکنان خود در کشور به وجود آورد و تا رسیدن به نقاط مورد نظر در برنامه‌های مدون خود به ویژه اجرای کامل طرح کاداستر به عنوان یکی از ضروریات کشور دست از تلاش بر نخواهد داشت.

در این مراسم از زحمات محمد حسن بهادر مدیر کل سابق ثبت اسناد و املاک استان مازندران تقدیر و وی گزارشی از عملکرد خود در این استان را ارائه داد.

گفتنی است: عباسعلی زارع تیله نوعی مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک استان مازندران پیش از این مدیر کل ثبت استان گلستان بوده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *