افزایش همکاری ایران و عراق در آموزش علوم پزشکی

13:52 - 29 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۳۸۱
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
افزایش همکاری ایران و عراق در آموزش علوم پزشکی
رایزن فرهنگی و دانشگاهی سفارت جمهوری عراق در تهران در دیدار دکتر عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان خواستار گسترش همکاری‌ها با ایران در حوزه آموزش علوم پزشکی شد.

خبرگزاری میزان -طبق اعلام وبدا، بهرام عین اللهی در دیدار رایزن فرهنگی و دانشگاهی سفارت جمهوری عراق در تهران، گفت: ما نسبت به دولت و ملت عراق، احساس برادری و نزدیکی داریم و از اولویت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری با برادران عراقی است.

وی افزود: خوشبختانه همکاری‌هایی در حوزه سلامت بین ایران و عراق شکل گرفته که امیدواریم از این پس هدفمندتر شده و با محوریت وزارت بهداشت دو کشور انجام گیرد.

عین اللهی با بیان این که آموزش علوم پزشکی در ایران پیشرفت خوبی داشته است، خاطرنشان کرد: بسیاری از مؤسسات بین المللی، آموزش علوم پزشکی در ایران را در بالاترین سطوح ارزیابی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: همکاری در حوزه آموزش علوم پزشکی بین ایران و عراق باید بدون مرز باشد و تأکید ما بر این است که این تعاملات در محور مقاومت بین ایران، عراق، سوریه و لبنان افزایش یابد.

وی اظهار داشت: ما آماده همکاری در تمام سطوح آموزشی با کشور عراق (چه آموزش‌هایی که منجر به اخذ مدرک می‌شوند و چه دوره‌های آموزشی کوتاه مدت) هستیم و امیدوارم این همکاری‌ها منجر به تامین نیاز‌های حوزه سلامت کشور عراق در سطوح تکمیلی نظیر تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ شود.

در ادامه، یاسر عبدالزهرا، رایزن فرهنگی و دانشگاهی سفارت عراق در تهران گفت: بسیار خرسندیم که تفاهم نامه‌هایی در حوزه سلامت و آموزش عالی در دولت سیزدهم بین وزارت بهداشت ایران و وزارت بهداشت عراق و همچنین وزارت بهداشت ایران و وزارت آموزش عالی عراق منعقد شده است.

وی ادامه داد: ضمن پایبندی به این تفاهمنامه ها، خواهان گسترش همکاری بین ایران و عراق در تمام حوزه‌ها هستیم.

وی گفت: بیش از ۸۰ هزار دانشجوی عراقی در ایران مشغول به تحصیلند و‌در همایشی که در مشهد برگزار شد، بیش از ۴۰ رییس دانشگاه عراقی شرکت کردندکه نشان دهنده ارتباطات نزدیک دانشگاهی بین ایران و عراق است.

رایزن فرهنگی و دانشگاهی سفارت عراق در تهران در ادامه اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم نقشه راهی را که توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی آماده می‌شود با جدیت به اجرا دربیاوریم.

در این دیدار محمدحسین نیکنام، دستیار ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری‌های بین الملل نیز حضور داشت.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *