موضع سخنگوی وزارت امور خارجه درباره بیانیه اتحادیه عرب|

کنعانی: ایران در برخورد بازدارنده با منابع تهدید کننده امنیت ملی تردید نخواهد کرد

12:34 - 29 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۳۷۱
کنعانی: ایران در برخورد بازدارنده با منابع تهدید کننده امنیت ملی تردید نخواهد کرد
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن ابراز تاسف از بیانیه اتحادیه عرب درباره حمله سپاه پاسداران به مقر تروریست‌ها، تاکید کرد که ایران در برخورد بازدارنده با منابع تهدید کننده امنیت ملی تردید نخواهد کرد و احترام به تمامیت ارضی و حسن همجواری، از اصول ثابت ایران در رابطه با عراق است.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تأسف از صدور بیانیه اخیر وزرای خارجه اتحادیه عرب و مردود دانستن مفاد آن گفت: اقدام جمهوری اسلامی بر مبنای حق مشروع در مقابله با عناصر تروریستی و وابسته به رژیم صهیونیستی در اربیل عراق که امنیت ملی ایران و شهروندانش را در معرض تهدید و خطر قرار داده بودند، صورت گرفت و ایران در برخورد بازدارنده با منابع تهدید کننده امنیت ملی و نیز دفاع از امنیت شهروندان خود و تنبیه جنایتکاران تردید نخواهد کرد.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق و حسن همجواری با آن، از اصول ثابت و اثبات شده ایران در رابطه با عراق است. در همین راستا در سال‌های گذشته خاصه از آغازین روز‌های حمله داعش و گروه‌های تکفیری به عراق، ایران با رویکرد مسئولانه خود برای حفظ امنیت، حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور، با تمام توان در کنار دولت، ملت و نیرو‌های مسلح عراق قرار گرفت.
 
کنعانی در عین حال بیان کرد که از دولت عراق انتظار می‌رود به توافقنامه امنیتی که بین دو کشور در سال گذشته امضا شده، متعهد باشد و مفاد آن را به صورت کامل اجرا کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: رابطه ایران و عراق  مستحکم، همه جانبه و مبتنی بر منافع و مصالح مشترک و نیز پیوند‌های ناگسستنی میان دو ملت است، بنابراین انتظار می‌رود اتحادیه عرب تلاش‌ها و توان سیاسی، حقوقی و بین‌المللی خود را مصروف توقف حملات وحشیانه و نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه و رفع اشغال ۷۵ ساله از سرزمین فلسطین و حمایت از ملت مظلوم آن کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *