گزارش|

ردپای ایجنت فوتبالی در مذاکره با پیاتزا/ جوریچیچ و اِنارد گزینه‌های جدید فدراسیون والیبال

8:45 - 29 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۳۴۴
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
ردپای ایجنت فوتبالی در مذاکره با پیاتزا/ جوریچیچ و اِنارد گزینه‌های جدید فدراسیون والیبال
فدراسیون والیبال که پس از رفتن داورزنی از کرسی ریاست، بدون بزرگ‌تر و تصمیم‌گیرنده‌ای مقتدر به کارش در ماه‌های اخیر ادامه داده، به شدت در انتخاب سرمربی برای تیم ملی در موضع ضعف قرار گرفته است.

خبرگزاری میزان - درحالی که قرار بود ۲ هفته پیش تکلیف سرمربی تیم ملی والیبال پس از ماه‌ها بلاتکلیفی مشخص شود، اما نه‌ تنها در نشست کمیته فنی هیچ خبری از انتخاب سرمربی نبود، حتی تعداد گزینه‌های مدنظر فدراسیون والیبال که در ابتدا دو رقمی بود، ریزش داشت و در حال حاضر تقریباً نام هیچ مربی جدید دیگری پس از عدم توافق با گزینه‌های قبلی، اعلام نشده تا سردرگمی‌ها در انتخاب سرمربی تیم ملی همچنان رو به افزایش باشد.

فدراسیون والیبال که پس از رفتن داورزنی از کرسی ریاست، بدون بزرگ‌تر و تصمیم‌گیرنده‌ای مقتدر به کارش در ماه‌های اخیر ادامه داده، به شدت در انتخاب سرمربی برای تیم ملی در موضع ضعف قرار گرفته و عملاً فدراسیون‌نشینان توان انتخاب اصلح برای تیم ملی را ندارند، زیرا از یک سو مسیر سخت برای صعود به المپیک پاریس پس از نتایج فاجعه‌بار با عطایی کار را برای فدراسیون والیبال بیش از پیش دشوار کرده و از سوی دیگر نفوذ برخی دلالان فوتبالی باعث شد تا روند مذاکرات با گزینه‌های خارجی عملاً به سر منزل مقصود نرسد.

پس از آنکه بیش از ۱۰ گزینه خارجی در کندر سعید معروف برای هدایت تیم ملی والیبال معرفی شدند، اما در همان روز‌های اول مربیانی مانند آنتیگا، بلنجینی، توتولو و آلکنو انصراف خود را اعلام کردند، اما مسئولان فدراسیون از پیگیری مذاکرات با ویتال هینن، پیتازا و لورنزتی صحبت می‌کردند.

درخصوص لورنزتی باید اشاره کرد که هرچند سرپرست فدراسیون در روز‌های نخست از روند موفقیت‌آمیز مذاکرات با لورنزتی حرف می‌زد، اما واقعیت این بود که سرمربی تیم پروجا در همان صحبت‌های ابتدایی از عدم تمایلش برای هدایت ایران سخن گفته بود. از سوی دیگر لورنزتی جزو گرانترین مربیان والیبال در جهان به شمار می‌رود و میانگین قراردادهایش در سال‌های اخیر بیش از ۶۰۰ هزار دلار در سال بوده است؛ هزینه‌ای که قطعاً فدراسیون والیبال توان پرداختش را نداشته و ندارد.

روبرتو پیاتزا، گزینه خارجی دیگری بو که به شدت نزدیک نیمکت تیم ملی ایران بود، اما در نهایت روند مذاکرات با این مربی ایتالیایی هم به دلیل حضور برخی افراد ذی‌نفع به بن‌بست خورد. پیاتزا که هم اکنون هدایت تیم میلانو را برعهده دارد، پیش از این در قامت سرمربی تیم ملی هلند بار‌ها مقابل تیم ملی ایران بازی داشته و از همین رو چهره‌ای شناخته شده‌تر برای والیبالی‌ها به شمار می‌رفت، اما نباید از یاد برد که پیاتزا جزو مربیان درجه ۲ در ایتالیا به شمار می‌رود و حتی نتایجش در تیم ملی هلند و باشگاه میلانو هم در حد و اندازه‌ای نبوده که بتواند در والیبال ایران تأثیرگذار باشد.

این در حالیست که پیاتزا به شدت در تلاش بود تا سرمربی تیم‌ملی والیبال ایران شود و حتی تلاش‌های مدیر برنامه‌هایش که یکی از ایجنت‌های حوزه فوتبال است، در نهایت به سرانجام نرسید و باوجود آنکه از طریق چند کانال و پیج در فضای مجازی درصدد شانتاژ برای پیاتزا بودند، اما در نهایت فدراسیون خط قرمز روی نام این مربی کشید.

ویتال هینن یکی دیگر از گزینه‌های خارجی بود که از قضا هواداران زیادی هم در کشورمان داشت، اما در نهایت مذاکرات با این مربی بلژیکی از سمت طرف ایرانی به پایان رسید. هینن به شدت دنبال سرمربیگری ایران بود و شنیده‌ها حاکیست از هر طریقی می‌خواست تا تجربه هدایت ایران را در کارنامه‌اش داشته باشد، اما اصرار‌های هینن وجهه‌اش را نزد فدراسیون والیبال ایران خراب کرده و در واقع حنایش دیگر رنگی ندارد.

باتوجه به سکوت عجیب فدراسیون والیبال پس از آخرین جلسه کمیته فنی درباره روند مذاکرات، باید دید بالاخره چه زمانی سرمربی جدید تیم ملی آن هم در فاصله چند ماهه تا آغاز لیگ ملت‌ها معرفی خواهد شد.

 شنیده‌ها حاکیست پس از به بن‌بست خوردن مذاکرات با گزینه‌های سرشناس، گزینه‌های دیگری مانند ایگور جوریچیچ، سرمربی فعلی تیم ترفل گدانسک لهستان که سابقه هدایت تیم‌های باشگاهی کوزباس و بلگوری روسیه را داشته در کنار سدریک انارد، مربی فرانسوی تیم ملی کرواسی و سرمربی سابق باشگاه ریسایکل‌والی آلمان گزینه‌های جدیدی هستند که فدراسیون به تازگی مذاکراتش را با این مربیان شروع کرده است.

حامد حسین‌زاده

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *