گرامیداشت هفتمین سالگرد شهدای آتش‌نشان ساختمان پلاسکو برگزار شد

11:31 - 28 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۲۶۰
گرامیداشت هفتمین سالگرد شهدای آتش‌نشان ساختمان پلاسکو برگزار شد
هفتمین سالگرد شهادت آتش‌نشانان حادثه ساختمان پلاسکو در قطعه ۵۰ بهشت زهرا (س) برگزار شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر؛ صبح امروز (پنجشنبه ۲۸ دی ماه سال ۱۴۰۲) مراسم هفتمین سالگرد شهادت آتش‌نشانان حادثه ساختمان پلاسکو در قطعه ۵۰ بهشت زهرا (س) واقع در مزار شهدای آتش‌نشان با حضور خانواده شهدای آتش‌نشانان، قدرت اله محمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، علیرضا جعفری مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

قدرت اله محمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در این مراسم اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای این مرز و بوم، ۶۱ شهید سازمان آتش‌نشانی تهران، خصوصا ۱۶ شهید حادثه ساختمان پلاسکو را گرامی می‌داریم.

وی افزود: بعد از حادثه غمناک پلاسکو، خون عزیزان آتش نشان، فصل جدیدی در آتش‌نشانی کشور باز کرد و نام آتش‌نشانی را جاودانه کرد.

محمدی با بیان اینکه دست خانواده شهدای آتش‌نشان را می‌بوسیم، ادامه داد: سرنوشت این بود که شهدای ساختمان پلاسکو با جانفشانی شان جاودانه شوند و نامشان بر تارک تاریخ این مرز و بوم بدرخشد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آتش‌نشانان ۲۴ ساعته از جان و مال مردم محافظت می‌کنند، گفت: دعا می‌کنیم هیچ حادثه‌ای در شهر و کشور رخ ندهد، اما آتش‌نشانان همیشه آماده هستند که از جان و مال و مردم محافظت کنند و در سریعترین زمان آنان را نجات می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه هر جا صحبت از آتش‌نشانی است ذهن‌ها به طرف شهدای حادثه پلاسکو می‌رود، خاطرنشان کرد: همه شهروندان تهرانی عزیزان ما هستند و صیانت از آن‌ها وظیفه ما است.

حریق و ریزش ساختمان پلاسکو، صبح روز پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ در چهارراه استانبول اتفاق افتاد و در این حریق ساختمان پلاسکو به طور کامل فرو ریخت که طی عملیات اطفا ۱۶ آتش نشان تهرانی جان خود را فدا کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *