سد انحرافی لشتو تنکابن افتتاح شد

11:10 - 28 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۲۵۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
سد انحرافی لشتو تنکابن افتتاح شد
سد انحرافی لشتو شهرستان تنکابن یکی از زیرساخت‌های مهم مهار آب‌های سطحی برای تامین آب کشاورزی با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار و مسوولان محلی به بهره‌برداری رسید.

خبرگزاری میزان- به گزارش مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، داود منظور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز (پنجشنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۲) در سفر به غرب مازندران همراه با استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای و تعدادی از مدیران استان و شهرستان، سد انحرافی لشتو را افتتاح کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه از سد انحرافی لشتو و مراسم بهره‌برداری از آن گفت: ساخت این سد انحرافی روی رودخانه چالکرود تاثیر زیادی در تامین آب مورد نیاز باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی منطقه دارد و دست‌کم یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار از کشتزار‌های غرب استان را زیر پوشش قرار می‌دهد.
حیدر داوودیان افزود: عملیات ساخت این سد انحرافی سال ۱۴۰۰ آغاز شد و طی ۲۴ ماه با تأمین اعتبار مورد نیاز به مرحله بهره‌برداری رسید. برای ساخت این سد انحرافی ۳۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: ساخت سد‌های انحرافی روی رودخانه‌ها یکی از راه‌های مناسب و زودبازده برای کمک به افزایش توان تامین آب در استان است که به طور جدی در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای مازندران قرار دارد.

داوودیان افزود: حدود ۲ هزار سد انحرافی در مازندران وجود دارد که از این تعداد ۳۵۰ سد انحرافی مدرن‌سازی شده است. ضمن این‌که هشت سد انحرافی نیز در مازندران توسط شرکت آب منطقه‌ای در حال ساخت است.

بازدید از بیمارستان تنکابن، افتتاح نیروگاه ۶ مگاواتی میاندرود ساری، افتتاح فاز اول پارک موزه دفاع مقدس ساری و واحد ساوین تاب انواع نخ پنبه‌ای و الیاف مصنوعی قائمشهر، شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از جمله برنامه‌های رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در مازندران اعلام شد.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *