شبکه انتقال گاز شمال و غرب کشور پایدار است

21:36 - 27 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۲۲۰
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
شبکه انتقال گاز شمال و غرب کشور پایدار است
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به کاهش دمای هوای در بسیاری از نقاط کشور به‌ویژه شمال و شمال غرب کشور و افزایش مصرف گاز طبیعی، از پایداری شبکه انتقال گاز کشور در روز‌های سرد زمستان خبر داد.

خبرگزاری میزان - غلام‌عباس حسینی، مدیرعامل شرکت اتتقال گاز، گفت: کارکنان شرکت انتقال گاز ایران با توجه به تغییرات آب و هوایی در شمال و شمال غرب کشور، با فعالیت جهادی و شبانه‌روزی در تأسیسات تقویت فشار گاز و مراکز بهره‌برداری خطوط لوله، همه تلاش خود را برای انتقال پایدار و ایمن گاز به هم‌وطنان انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته (سه‌شنبه، ۲۶ دی‌ماه)، ۸۴۶ میلیون مترمکعب گاز تولیدی به مصرف کنندگان انتقال داده شده است، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۰۲ میلیارد مترمکعب گاز به مبادی مصرف انتقال داده شده است.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران میانگین انتقال گاز در ۲۰ روز گذشته را روزانه ۸۳۰ میلیون مترمکعب اعلام کرد و ادامه داد: با برنامه‌ریزی دقیق، همه برنامه‌های تعمیراتی پیش‌بینی‌شده در خطوط لوله و تأسیسات، پیش از فصل سرد سال انجام شده است و اکنون کارکنان عملیاتی صنعت گاز با آمادگی کامل و با نظارت و پایش خطوط لوله فشار قوی، برای انتقال بی‌وقفه گاز به مصارف خانگی، نیروگاهی و صنعتی در تلاش هستند.

حسینی با تأکید بر اینکه پیش‌بینی‌های لازم برای رفع هر گونه نشتی احتمالی و تعمیرات اضطراری نیز انجام شده است، گفت: شرکت انتقال گاز ایران با بیش از ۳۹ هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی گاز و ۹۲ تأسیسات تقویت فشار گاز، ظرفیت انتقال روزانه ۹۵۰ میلیون متر مکعب گاز را دارد و مناطق ده‌گانه عملیاتی انتقال گاز نیز در سراسر کشور در آماده‌باش کامل هستند.

وی از همه مردم درخواست کرد با مدیریت مصرف گاز طبیعی و کاهش یک درجه‌ای دمای منزل، از هدررفت این سرمایه ملی جلوگیری کنند تا بتوان گاز را به همه مشترکان خانگی در شهر‌ها و روستا‌های سخت‌گذر به ویژه در روز‌های سرد سال انتقال داد تا همه مردم کشور از این نعمت خدادادی در فصل زمستان بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *