تاکید امیرعبداللهیان بر احترام ایران به حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان

18:20 - 27 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۱۹۹
تاکید امیرعبداللهیان بر احترام ایران به حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان
وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با همتای پاکستانی، گفت: امنیت پاکستان، امنیت جمهوری اسلامی ایران است.

خبرگزاری میزان - در گفت‌وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه با جلیل عباس جیلانی، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی پاکستان، طرفین درباره آخرین وضعیت روابط دوجانبه گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه در این تماس ضمن ابراز خرسندی از روابط دوستانه دو کشور، اهمیت تداوم همکاری‌ها و ارتباط نزدیک مسئولان دو کشور در حوزه‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر احترام جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت و تمامیت ارضی کشور دوست، برادر و همسایه پاکستان اظهار کرد: حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان قویا مورد توجه ماست. 

رئیس دستگاه دیپلماسی، امنیت پاکستان را امنیت جمهوری اسلامی ایران خواند و تصریح کرد: جریان موسوم به جیش العدل، گروهکی تروریستی است که علیه امنیت مشترک دو کشور اقدام می‌کند. 

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: امنیت ایران بار‌ها توسط این گروهک تروریستی ایرانی از خاک پاکستان مورد تهدید قرار گرفته و این گروهک بار‌ها مسئولیت اقدامات تروریستی در خاک ایران را به عهده گرفته است. 

امیرعبداللهیان، افزود: عملیات ضد تروریستی روز گذشته نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، علیه این گروهک تروریستی ایرانی بوده و هیچیک از اتباع پاکستانی در این عملیات مورد حمله قرار نگرفته‌اند. 

وزیر امور خارجه تداوم گفت‌وگو، اتفاق نظر و همکاری طرفین در موضوعات دوجانبه، از جمله موضوع گروه‌های تروریستی را مهم ارزیابی و با اشاره به گفت‌وگو‌های فراوان صورت‌گرفته میان مسئولان نظامی و امنیتی دو کشور، ابراز امیدواری کرد: تبادل نظر‌ها در مسیر درست روابط دو کشور و در راستای همکاری‌های قوی‌تر امنیتی تداوم یابد. 

وزیر امور خارجه پاکستان نیز با اشاره بر آرمان‌های مشترک دو کشور و سابقه ایران و پاکستان در دفاع از یکدیگر و نیز مبارزه با تروریسم تاکید کرد: امنیت ایران نیز امنیت پاکستان است و هرگاه تهدیدی در خاک پاکستان علیه جمهوری اسلامی ایران وجود داشته، دولت پاکستان علیه آن اقدام کرده است. 

وی همچنین حوزه‌های فراوان همکاری دو کشور را برشمرد و از طرف ایرانی خواست تا اطلاعات مربوط به گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان را در راستای همکاری‌های مشترک دو کشور در اختیار پاکستان قرار دهد.

وزیر خارجه پاکستان، گفت: اسلام‌آباد انتظار دارد مقابله با گروه‌های تروریستی در پاکستان توسط نیرو‌های پاکستان انجام شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *