تاکید غریب‌آبادی بر نقش کلیدی سمن‌ها در حمایت و ارتقای حقوق بشر

16:41 - 27 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۱۸۰
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
تاکید غریب‌آبادی بر نقش کلیدی سمن‌ها در حمایت و ارتقای حقوق بشر
غریب‌آبادی در نشست تخصصی و تعاملی دبیر ستاد حقوق بشر با سازمان‌های مردم‌نهاد بر نقش کلیدی این سازمان‌ها در حمایت و ارتقای حقوق بشر تاکید کرد.

خبرگزاری میزان - کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر در نشست تخصصی و تعاملی با سازمان‌های مردم‌نهاد دارای مقام مشورتی در شورای حقوق بشر ضمن قدردانی از اقدامات سمن‌ها در حوزه بین‌المللی، گفت: سمن‌ها از نقش کلیدی و بسیار مهمی در حمایت و ارتقای حقوق بشر در داخل و در عرصه بین‌المللی برخوردارند.

غریب‌آبادی با اشاره به اینکه پروژه حقوق بشر یک پروژه سیاسی است و مدعیان حقوق بشر به‌ویژه در موضوع جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه حیثیت و آبرویی برای حقوق بشر باقی نگذاشته‌اند، تصریح کرد: برنامه‌ریزی کلیدی و ارتباط تنگاتنگ با سازمان‌های مردم نهاد، ظرفیت‌سازی و توانمندسازی و همچنین فعال کردن ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد، یک مولفه اساسی در برنامه‌های ستاد حقوق بشر است.

دبیر ستاد حقوق بشر از سمن‌ها خواست در حوزه‌های تخصصی خود مهم‌ترین چالش‌ها و آسیب‌های حقوق بشری و فرایند‌های مخل حقوق مردم را شناسایی و به ستاد حقوق بشر منعکس کنند تا با کمک و تعامل با دستگاه‌های اجرایی زمینه رفع آن‌ها فراهم شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *