پوستر شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر منتشر شد

12:14 - 27 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۰۸۴
پوستر شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر منتشر شد
پوستر شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر با طراحی و اجرای صابر شیخ‌ رضایی منتشر شد.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام ستاد خبری شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، پوستر این دوره از جشنواره توسط صابر شیخ‌رضایی، هنرمند شناخته‌شده عرصه هنر‌های تجسمی طراحی شده است. این طراح جوان سال گذشته تندیس طوبای زرین بخش قله‌ها را از پانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر از آن خود کرد. او امسال علاوه بر طراحی پوستر جشنواره شانزدهم، به عنوان داور بخش طراحی گرافیک نیز در جشنواره حضور دارد.

پوستر شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر بر پایه نقش‌مایه نوشتاری فجر در قالبی نوین شکل گرفته است. فرم ارائه کلمه فجر در این پوستر به گونه‌ای است که از سویی بر شکل دیواره‌های نمایشگاهی اشاره دارد و از سوی دیگر رول بزرگ کاغذ را به ذهن متبادر می‌کند؛ دو عنصری که در هنر تجسمی در زمره ضروریات به شمار می‌روند. رنگ‌های پوستر نیز بر اساس شعار جشنواره امسال مبتنی بر نوآوری، نشاط و شادی‌آفرینی مورد نظر قرار گرفته است. بهره‌مندی از نقش‌مایه‌های تصویری نگار‌ه‌های ایرانی هم بر هنر و هویت ملی تأکید دارد؛ منظری که بر پشتوانه سنت‌های هنری در عرصه تجسمی دلالت دارد و این رویکرد را با نگاهی طراحانه و خلاقانه در بیانی امروزی و معاصر ارائه کرده است.

شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر به دبیرکلی امیر عبدالحسینی، بهمن امسال در موزه هنر‌های معاصر تهران، مؤسسه فرهنگی هنری صبا و مراکز معتبر نمایشگاهی تهران و سایر استان‌ها برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد هنری می‌توانند به سایت Fajrtajasomi.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *