گفت‌وگو|

قاسم‌پور: تیم ملی مقابل تیم‌های قوی بهتر بازی می‌کند/ هنوز مشکلات دفاعی حل نشده است

1:57 - 29 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۰۸۳
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
قاسم‌پور: تیم ملی مقابل تیم‌های قوی بهتر بازی می‌کند/ هنوز مشکلات دفاعی حل نشده است
کارشناس فوتبال گفت: تیم ملی فوتبال ایران در مقابل تیم‌های خوب نمایش بهتر و قوی‌تری از خود ارائه می‌دهد.

ابراهیم قاسم‌پور در گفت‌وگو با میزان، درباره پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی جام ملت‌های آسیا مقابل فلسطین، اظهار داشت: قلعه‌نویی در دیدار با فلسطین از چند بازیکن اصلی‌اش در ترکیب ابتدایی استفاده نکرد تا دستش برای دیگر حریفان قدرتمند آسیایی رو نشود. البته در دیدار مقابل تیم‌های ضعیف‌تر استفاده از بازیکنان نیمکت‌نشین بسیار طبیعی است. همچنین فلسطین تیم سطح پایینی در قاره آسیاست و وقتی تیم ملی ایران که شانس قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را دارد، از این تیم گل می‌خورد نشان می‌دهد که خط دفاعی‌ ضعف و ایراد دارد. 

وی افزود: با اینکه مدافعان تیم ملی چند سالی است در کنار هم هستند هنوز یک سری مشکلات در دفاع کردن دارند. از قبل هم مشخص بود تیم ملی در ۳ بازی با فلسطین، هنگ‌کنگ و امارات مشکل خاصی نداشته باشد و به راحتی از مرحله گروهی به عنوان صدرنشین صعود خواهد کرد. به طور حتم رقابت‌های مراحل بالاتر سخت‌تر می‌شود و عیار تیم مشخص خواهد شد.

*امارات از روزهای خوبش فاصله گرفته

پیشکسوت فوتبال درباره دیدار تیم ملی فوتبال ایران با امارات ادامه داد: امارات یک زمانی دوران طلایی و بازیکنان خوبی داشت، اما آنها فراز و نشیب زیادی داشتند و در سال‌های اخیر نتایج‌شان آن‌قدر خوب نیست و از آن تیم قدرتمند فاصله گرفته‌اند. 

کارشناس فوتبال در مورد تیم‌های قدرتمند و مدعی قهرمانی جام ملت‌های آسیا گفت: استرالیا، ژاپن، عربستان و کره‌جنوبی همانطور که پیش‌بینی می‌شد در بازی‌های ابتدایی خودشان در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا موفق بودند. ژاپن چند مهره کلیدی خود را در دیدار با ویتنام نداشت، اما باز هم در کار‌های تهاجمی عالی کار کردند. کره‌جنوبی، عربستان و استرالیا نیز به طور حتم با مرور زمان و بازی به بازی شرایط آرمانی خودشان را به دست خواهند آورد.

*شانس زیادی برای قهرمانی در جام ملت‌ها داریم

قاسم‌پور در پاسخ به این سوال که آیا در مراحل پایانی جام ملت‌های آسیا تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند حریف این تیم‌های قدرتمند شود یا خیر، یادآور شد: زمانی که تیم ملی با تیم‌های درجه چند آسیا بازی می‌کند، نفرات از لحاظ روحی و روانی در شرایط خوبی نیستند و تیم ضعیف را دست کم گرفته‌اند. اما مطمئناً تیم ملی جلوی کره‌جنوبی و ژاپن، با قدرت و تمرکز بالاتری بازی خواهد کرد. همچنین حریف هر چه چقدر سخت‌تر باشد، ملی‌پوشان با احتیاط و بابرنامه‌تر بازی می‌کنند و مقابل تیم‌های بهتر مطمئناً بهتر بازی خواهند کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی و ژاپن مشکلات کمتری داشته و نتیجه خوبی گرفته، چون این تیم‌ها فوتبال خوبی از خودشان به نمایش می‌گذارند. ایران به همراه ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا و عربستان شانس قهرمانی دارد، اما مثل این تیم‌ها برنامه‌ریزی اصولی، سرمایه‌گذاری و بازی تدارکاتی مناسبی نداشته، اما با این همه مشکلات تیم ملی ایران از شانس زیادی برای قهرمانی در این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برخوردار است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *