آمادگی پلیس ایران برای تشکیل تیم مشترک علمی با چین

22:12 - 26 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۹۸۷
آمادگی پلیس ایران برای تشکیل تیم مشترک علمی با چین
فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سفر به چین از آمادگی پلیس برای تشکیل تیم مشترک علمی در زمینه همکاری‌های دوجانبه خبر داد.

خبرگزاری میزان -  سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز از سفر به جمهوری خلق چین با رئیس مرکز تحقیقات فناوری‌های وزارت امنیت عمومی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد و در بازدید از این مرکز در جریان آخرین روند پیشرفت‌های علمی، فنی و تکنولوژی در راستای ماموریت‌های پلیسی قرار گرفت.

وی با ابراز خرسندی از این بازدید، اظهار کرد: بازدید و حضور در این مرکز پژوهشی، علمی و فنی بسیار مسرت‌بخش است، اینکه این مرکز با به‌کارگیری از تجهیزات نوین موفق شده، توانمندی پلیس را علمی و اجرایی کرده و ارتقاء ببخشد امری بسیار خوشحال کننده است.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: حقیقت این است که پلیس امروز بدون یافته‌های علمی قطعا نمی‌تواند خیلی موفق باشد و این مرکز آخرین یافته‌های علمی و فنی را تقدیم پلیس کرده است.

وی با ابراز خوشحالی از اینکه جوانان خلاق چینی توانستند تحریم‌ها را پشت سر بگذارند، گفت: درود می‌فرستم به این عزیزان خلاق، این مرکز با بهره مندی از علم و فناوری توانسته تحریم را شکست دهد.

سردار رادان عنوان کرد: بهره‌مندی از آخرین فناوری‌های نوین فنی، علمی، هوشمند و تحقیقاتی و چگونگی استفاده از این ظرفیت بسیار جالب توجه است، پلیس جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای همکاری مشترک دوجانبه در این زمینه اعلام می‌کند.

مقام ارشد انتظامی کشور، بیان کرد: امیدواریم با تشکیل تیم مشترک علمی و تخصصی بتوانیم این موضوعات را پیگیری کنیم البته بخش‌هایی در کشور ما وجود دارد که از نظر علمی قابل انتقال به این مرکز است.

وی یادآور شد: رابطه کشور ما با چین دیرینه و البته برادرانه بوده و ارتباطی بسیار نیک محسوب می‌شود تا جایی که برای همکاری متقابل اولویت ما کشور چین است.

سردار رادان مجددا ضمن تشکر و قدردانی از بابت بازدید و اینکه از نزدیک در جریان پیشرفت‌های علمی و تحقیقاتی قرار گرفتیم، گفت: امیدواریم این ارتباط دایمی و پایدار باشد به هرحال بدنبال می‌کنیم بدنبال فراهم ساختن زیرساخت در زمینه عملی و فناوری هستیم.

رئیس مرکز تحقیقات فناوری‌های وزارت امنیت عمومی جمهوری خلق چین نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی و تشکر از حضور و بازدید سردار رادان و هیئت همراه از این موسسه، اظهار کرد: شما در روند بازدید از نمایشگاه این موسسه با نحوه استفاده از دستگاه‌ها و تلاش و کوشش‌های انجام شده در زمینه بهره مندی از فناوری‌های علمی و فنی در راستای اینکه قدرت پلیس را ارتقاء دهیم قرار گرفتید.

این مقام مسئول در جمهوری خلق چین با بیان اینکه امیدوارم در چهارچوب همکاری مشترک پلیسی در آینده بیش از پیش شاهد همکاری‌های بهتری باشیم، گفت: در مبارزه با وقوع جرم چالش‌های مختلفی وجود دارد لذا استفاده از فناوری‌های علمی کمک شایانی به پلیس می‌کند و پیگیر هستیم تا از تجربیات ارزشمند پلیس ایران بهر ه‌مند شده تا سطح توانایی ما نیز ارتقا یابد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *