رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: انتخابات در این دوره از اهمیت ویژه‌ای برخودار است

9:42 - 26 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۸۲۱
دسته بندی: سیاست ، عمومی
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: انتخابات در این دوره از اهمیت ویژه‌ای برخودار است
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به اهمیت توجه به مسئله مهم و سرنوشت‌ساز انتخابات تصریح کرد و گفت: انتخابات نه تنها فی نفسه مهم است، بلکه در این دوره از اهمیت ویژه‌ای برخودار است.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، در بیست و ششمین اجلاس سراسری نمایندگان، ولی فقیه و ائمه جمعه سراسر کشور، ضمن خیر مقدم به حضور ائمه جمعه در اجتماع سراسری ارادتمندان پیامبر و عترت، ائمه جمعه را پرچم دار هدایت خلق و مشعل‌های هدایت مناطق دانست و اظهار داشت: اجلاس ائمه جمعه سراسر کشور مجمع العلماء و مجمع الذاکرین و جمعی صمیمی است.

وی بررسی وظایف مشترک در ارتباط با امت و جامعه اسلامی و دریافت آخرین اوامر از امام مسلمین و هماهنگی و اتحاد و تجدید میاق را مهم‌ترین هدف این اجلاس دانست و ابراز داشت: این جلسات فرصتی مغتنم در مسیر همفکری در مسیر اجرای اوامر ولایت است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، برگزاری این جلسه در ماه رجب، ماه فرود نعمت‌های الهی و مغفرت و برکت بر دل‌های مؤمنین را مغتنم شمرد و با اشاره به فراز‌هایی از روایت امام هادی علیه السلام در راستای وظایف و مسئولیت‌های علما گفت: امام علیه السلام می‌فرمایند «اگر بعد از غیبت قائم ما علیه السلام، نبود وجود علمایى که به سوى او مى‌خوانند و به وجود او رهنمون مى‌شوند و با حجت‌هاى الهى از دین او دفاع مى کنند و بندگان ناتوان خدا را از دام هاى ابلیس و پیروان او مى رهانند، بی گمان همه مردم گرفتار ارتداد شده و از دین خدا بر مى‌گشتند». 

وی بر اهمیت حفاظت و صیانت از ضعفا به ویژه نسل جوان امروزی تصریح کرد و ابراز داشت: امیدواریم خداوند متعال در انجام این رسالت بزرگ و مأموریت عظیمی که بر عهده داریم توفیق عنایت فرماید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی اکبری ضمن تبیین فراز‌هایی از دعای امام هادی علیه السلام، زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیریه امیرمؤمنان علی علیه السلام را از یادگار‌های امام هادی علیه السلام دانست و یادآور شد: اجتماع پرشور ائمه جمعه در حرم با صفا و نورانی امام خمینی (ره) که با تلاوت قرآن و تجدید میثاق همراه و به نام مردم فلسطین و مظلومان غزه برگزار شد، بسیار ارزشمند و باشکوه بود.

وی این اجلاس را پاسداشت یاد جبهه مقاومت، مظلومین غزه و مردم غیور فلسطین و تقدیر از جریان مقاومت دانست و ابراز داشت: تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب و اعلام حمایت جمعی از جریان مقاومت و مردم مظلوم فلسطین برجسته‌ترین هدف حضور ائمه جمعه در بارگاه ملکوتی بنیان گذار انقلاب اسلامی بود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به پیروزی‌های بزرگ جبهه مقاومت، از تحرکات منطقی و استحکام ادبیات دیپلماسی وزیر امور خارجه کشورمان تقدیر و ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای محراب، اظهار داشت: علمای شهید محراب با علم و فضیلت و نور و با حال خوش معنوی و تقوا و روحیه جهادی به عنوان مؤسسین نهاد امام جمعه و جریان ائمه جمعه در کشور هستند.

وی صفا و بی تکلفی ائمه جمعه در این اجتماع بزرگ را بسیار مغتنم و حضور علمای تراز در این اجتماع را الهام بخش توصیف نمود و اظهار داشت: باید همت جمعی ائمه جمعه مبتنی بر سلیقه، همت و روحیه جهادی در مسیر تجلی گفتمان نماز در مناطق به ویژه در میان نسل جوان ستود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اکبری بر اهمیت بیان معارف قرآنی و تفسیر آیات الهی و بکارگیری تمام ظرفیت‌ها برای نهادینه سازی معارف قرآنی در ساحت‌های مختلف اجتماعی تصریح کرد و ابراز داشت: جهت گیری ائمه جمعه و استفاده از جایگاه نماز جمعه برای اشراب گفتمان نماز و زکات در سطوح مختلف اجتماعی، بسیار ارزشمند است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت توجه به مسئله مهم و سرنوشت ساز انتخابات تصریح کرد و ابراز داشت: انتخابات نه تنها فی نفسه مهم است، بلکه در این دوره از اهمیت ویژه‌ای برخودار است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با تأکید بر این که امام خمینی (ره) و رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی مسئله انتخابات را محور اصلی در جامعه پردازی و شکل گیری نظام امت و امامت می‌دانند و تعابیر عجیبی را برای آن تبیین کرده اند، گفت: «پرچم مردم سالاری دینی»، «پتک امت بر سر مستکبرین»، «عزت و آبروی ملی»، «پشتوانه امنیت ملی»، «پرچم افتخار جمهوری اسلامی» و «هوای تازه به جامعه» و. تنها بخشی از تصریحات رهبر انقلاب در رابطه با موضوع انتخابات است.

وی با بیان این که انتخابات با تمام ویژگی‌هایی که دارد در وضعیت پیرامونی دولت انقلابی، پساکرونا و پسافتنه و بعد از ضربات شرایط اجتماعی، در دوران شرایط منطقه‌ای و بین‌الملی حساس بسیار مهم است، تصریح کرد: این وظیفه مشترک ماست تا بر اساس راهبرد‌هایی که رهبر معظم انقلاب معین کردند، اعم از راهبرد مشارکت، مراقبت، سلامت و امنیت تا به عنوان جمعی دارای رسالت بزرگ بتوانیم کاری کارستان را رقم

بزنیم و در این مقطع نقش منحصر به فردی که ائمه جمعه دارند را به خوبی متجلی نماییم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *