کاهش دما و بارش باران در استان‌های ساحلی خزر از فردا

9:19 - 26 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۸۱۴
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
کاهش دما و بارش باران در استان‌های ساحلی خزر از فردا
کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش دما و بارش باران در استان‌های ساحلی دریای خزر از اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنجشنبه خبر داد و گفت: در ارتفاعات بارش‌ها به شکل برف و همراه با وزش باد شدید خواهد بود.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی، به تشریح وضعیت جوی و آب و هوای امروز سه‌شنبه ۲۶ دی ماه پرداخت و گفت: امروز بارش‌ها در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی به صورت پراکنده ادامه دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: از اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنجشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش دما و بارش باران آغاز می‌شود که در ارتفاعات بارش‌ها به شکل برف و همراه با وزش باد شدید خواهد بود. 

رفیعی گفت: روز جمعه استان‌های برای واقع در جنوب شرق کشور بارش‌های پراکنده انتظار می‌رود و روز شنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام خواهد بود.

وی افزود: با توجه به اینکه روز پنجشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر وزش باد و بارش باران خواهیم داشت، آب‌های دریای خزر از امروز و تا پایان هفته هم آب‌های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم است که مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان افزایش ارتفاع موج خواهند داشت.

رفیعی آسمان امروز تهران را صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی کرد و گفت: بیشینه دمای امروز پایتخت ۱۵ درجه بالای صفر خواهد شد.

وی ادامه داد: کمینه دمای تهران امروز به ۵ درجه بالای صفر رسید که نسبت به دیروز ۴ درجه کاهش یافت و پیش‌بینی می‌شود فردا هم به ۵ درجه بالای صفر برسد.

ثبت دمای منفی ۱۶ درجه در آذربایجان شرقی و اردبیل 

رفیعی اظهار کرد: سردترین مرکز استان امروز اردبیل با دمای ۸ درجه زیر صفر بود و پس از آن زنجان و همدان به ترتیب با کمینه دمای منفی ۶ و منفی ۵ درجه به ثبت رسیدند.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تبریز و ارومیه هم دمای ۴ درجه زیر صفر را تجربه کردند.

رفیعی سردترین مناطق کشور طی شبانه روز گذشته را فرودگاه اردبیل و ورزقان در استان آذربایجان شرقی با کمینه دمای ۱۶ درجه زیر صفر اعلام کرد.

وی افزود: دمای هوا در ایستگاه توچال تهران به ۱۴ درجه زیر صفر رسید.

به گفته رفیعی دیزین‌پایین و دیزین بالا نیز کمینه دمای منفی ۱۲ درجه را ثبت کردند.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: شهرستانک در استان البرز و پارس آباد در استان اردبیل طی شبانه روز گذشته دمای ۱۱ درجه زیر صفر را تجربه کردند.

رفیعی گرم‌ترین منطقه در کشور را ایستگاه عسلویه در استان بوشهر و بندر خمیر اعلام کرد که دمای ۳۰ درجه بالای صفر را ثبت کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *