همایش طوفان الاقصی، محور مقاومت و شهید سلیمانی|

آیت‌الله اختری: حامیان رژیم صهیونیستی مرتکب فعل حرام می‌شوند

18:29 - 25 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۷۶۷
دسته بندی: سیاست ، عمومی
آیت‌الله اختری: حامیان رژیم صهیونیستی مرتکب فعل حرام می‌شوند
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری در همایش طوفان الاقصی، محور مقاومت و شهید سلیمانی، گفت: کشور‌هایی که به فکر ارتباط با رژیم اشغالگر قدس هستند مسلمان نیستند و از ظالم حمایت می‌کنند.

خبرگزاری میزان - همایش طوفان الاقصی، محور مقاومت و شهید سلیمانی توسط منطقه آزاد کیش، کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری و اتحادیه نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری در جزیره کیش برگزار شد.

آیت‌الله محمد حسن اختری در این همایش ضمن عرض تسلیت شهادت امام هادی (ع)، گفت: ایستادگی و استقامت مردم فلسطین و غزه در طوفان الاقصی تاریخی و ستودنی است و از نظر عملیات و حرکت مبارزاتی بهترین، شجاعانه‌ترین و دلاورانه‌ترین عملیات را به نمایش گذاشتند و بزرگ‌ترین ضربه را به رژیم صهیونیستی وارد کردند به طوری‌که بیش از ۱۰۰۰ نفر از نظامیان رژیم صهیونیستی و بیش از ۲۵۰ فرمانده بلندپایه آن‌ها به هلاک رسیدند و بیش از ۸۰۰ تانک منهدم شد.

وی افزود: به دلیل اینکه فلسطینیان دفاع می‌کنند دفاع از نظر دینی قابل قبول است و کسانی که در این راه شهید شوند به دلیل دفاع شهید هستند که از نظر فقهای اسلام اعم از شیعه و سنی، دفاع را مشروع و قانونی می‌دانند.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری، ادامه داد: برخی کشور‌های خلیج فارس بدانند این حکومت‌های جنایتکار به مردم مظلوم فلسطین ظلم می‌کنند کشور‌هایی که به فکر ارتباط با رژیم اشغالگر قدس هستند مسلمان نیستند و از ظالم حمایت می‌کنند.

صلاح فحص، نماینده جنبش امل لبنان نیز در این همایش، گفت: اسرائیل به دنبال ایجاد یک غده سرطانی در منطقه بود؛ طوفان الاقصی توطئه عادی‌سازی را از بین برد و رژیم صهیونیستی حداقل تا ۳ سال نخواهد توانست با هیچ کشوری عادی سازی روابط کنند.

وی افزود: طوفان الاقصی قبل از اینکه اسرائیل ضربه بزند به این رژیم ضربه زد، زیرا آن‌ها تصمیم گرفته بودند فلسطینی‌ها را به سمت صحرای سینا و مصر بفرستند.

فحص با اشاره به نقش مهم جمهوی اسلامی ایران، تصریح کرد: به دلیل اینکه جمهوری اسلامی ایران از موضوع فلسطین حمایت می‌کند این تحریم را وضع کردند.

وی تاکید کرد: به غیر از مقاومت هیچ راهی برای پیروزی نهایی فلسطین وجود ندارد.

ابونور، نماینده حزب فضیلت عراق، گفت: طوفان الاقصی برای آزادسازی یک تکه زمین نیست بلکه آزادسازی انسان است.

وی افزود: طوفان الاقصی توجه جهانیان را جلب کرده است تا این بحران به پایان خود نزدیک شود.

رحیم سرهنگی، رئیس منطقه آزاد کیش، گفت: فلسطین از دستاورد‌های انقلاب اسلامی ایران است اکنون حامیان فلسطین در جهان بسیار بیشتر از حامیان رژیم صهیونیستی در جهان است و این دستاورد طوفان الاقصی است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *