تشریح عملیات‌های مبارزه با تروریسم فراجا؛ سه تروریست خاش، تفتان و چابهار در تور پلیس

17:28 - 25 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۷۶۱
تشریح عملیات‌های مبارزه با تروریسم فراجا؛ سه تروریست خاش، تفتان و چابهار در تور پلیس
در ادامه اقدامات غافلگیرانه واحد‌های عمل کننده مبارزه با تروریسم فراجا، دو نفر از اعضای اصلی دخیل در شهادت ۴ مامور پلیس راه خاش و یک سرباز وظیفه در تفتان دستگیر شدند.

خبرگزاری میزان - سخنگوی فراجا در خصوص اقدامات غافلگیرانه اخیر پلیس جهت شناسایی و دستگیری تروریست‌ها در استان سیستان و بلوچستان گفت: ما تا پای جان پای وعده و قولمان مبنی بر مبارزه بی امان با تروریسم و همچنین شناسایی و دستگیری تروریست‌ها و اشراری که به جان کارکنان پلیس تعدی کرده و آن‌ها را به شهادت رساندند، هستیم.

سردار منتظرالمهدی تاکید کرد: ظرف چند روز گذشته و طی چند عملیات غافلگیرانه موفق، پلیس توانست ۱۱ تن از تروریست‌ها را که در چندین عملیات در یک سال گذشته دست داشتند را شناسایی، دستگیر و ۲ تن از آنان را به هلاکت برساند.

وی افزود: در عملیات تهاجمیِ موفقی با همکاری اداره اطلاعات استان، عبدالجلیل و همدستش، دونفر از اعضای مهم و اصلی که شرورانه در بیش از ۴ حمله تروریستی دست داشتند و در شهریور امسال باعث شهادت یک مامور پلیس و سرباز وظیفه در تفتان و در مرداد ماه سال جاری، ۴ نفر از عوامل گشتی پلیس راه در محور خاش-تفتان را به شهادت رسانده بودند، دستگیرشدند.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی این تروریست‌ها اعتراف نمودند در پی ناآرامی‌های سال گذشته در سیستان و بلوچستان تحت سرکردگی فرد دیگری تصمیم به شبیخون و حملات تروریستی بیشتری به ویژه به مقر‌های امنیتی و انتظامی و در نهایت شهادت همکارانمان داشتند، که خوشبختانه دستگیر و متوقف شدند.

منتظرالمهدی یادآور شد: پلیس به زندگی پنهانی تروریستی که آذرماه سال گذشته در یک اقدام غافلگیرانه به عوامل گشت پلیس راهور چابهار شلیک و باعث شهادت سرباز اهل تسنن خدوم این یگان شده بود پایان داده و این تبهکار را دستگیر کرد.

وی ادامه داد: در دو هفته اخیر، پلیس موفق شد طی یک عملیات مشترک با اطلاعات سپاه، محل اختفاء دو نفر از اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم را که احتمالا در حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان نیز دخیل بوده و قصد ارتکاب اعمال خرابکارانه داشتند را در شهرستان بم شناسایی و دستگیر کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا به دستگیری زنده و سالم دو تروریست که اقدام به حمل مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات نموده به عنوان نمونه موفق واحد‌های عمل کننده مبارزه با تروریسم فراجا بایستی اشاره کرد و گفت: تروریست‌ها اعتراف کردند وابسته به گروهک‌های تروریستی مستقر در کشور‌های همسایه هستند و قصد داشتند مهمات را به رابطشان در استان برای درگیری با عومل انتظامی تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته چهار عاملِ اصلی از تیم هجوم حادثه راسک در عملیاتی غافلگیرانه زنده و سالم دستگیر شدند، گفت: انواع سلاح و ادوات، تجهیزات پیشرفته ترور و مبالغ کلانِ ارزی و ریالی از آن‌ها کشف و ضبط گردید و در نهایت به اطلاعاتِ مفید، مستند و قابل توجهی در خصوص دستگیریِ سایرِ عوامل و آمرانِ حادثه ِ راسک از جمله سرکرده‌های اصلی، میزان سلاح و مهمات در اختیار رسیده‌ایم. با این تفاسیر از ۱۲نفر تیم هجوم و اصلی که درشب حادثه در راسک مسبب شهادت ۱۱تن از کارکنان خدوم پلیس شدند، ۴ نفرشان دستگیر و ۱ نفردیگر درعملیاتی جداگانه کشته شد و ۲ نفر هم درهمان شب حادثه زخمی و به هلاکت رسیدند تلاش برای شناسایی و افراد باقیمانده کماکان در دستور کار است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این که عوامل اصلی شاخه عملیاتی گروهک دستگیرشده‌اند، گفت: زنده و سالم دستگیر کردن عوامل اصلی تروریست‌ها به لحاظ دقت، غافلگیری و فریب اطلاعاتی یک عملیات درجه یک و بی‌نقص محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شناسایی و هلاکت دو تن از تروریست‌های انتحاری در سراوان که شامگاه شنبه ۲۳ دیماه قصد عملیات انتحاری داشتند، گفت: در برتری آتش یگان‌های تکاوری پلیس به‌همراه محموله‌های خود منفجر و منهدم می‌شوند؛ این دو تروریست که با تویوتای هایلوکس سفید رنگ تردد و انبوهی از تجهیزات، سلاح‌های انفجاری و بمب به همراه داشتند، در تور اطلاعاتی و امنیتی واحد‌های عمل کننده مبارزه با تروریسم فراجا گرفتار شدند.

وحدت شیعه و سنی

سخنگوی پلیس در پایان با تاکید بر این که تروریست‌ها به دنبال تفرقه افکنی بوده و شیعه و سنی برایشان تفاوتی ندارد چنان که دو تن از شهدای عزیزمان اهل تسنن هستند گفت: قدردان همکاری مردم خوب سیستان و بلوچستان به جهت همکاری در برقراری نظم و امنیت هستیم.
به گفته وی مردم فهیم این خطه مرزی به وضوح پیامشان را به تروریست‌ها مبنی بر این که چیزی جز ناامیدی، یاس و پشیمانی در انتظارتان نیست، مخابره کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *