گفت‌وگو|

پورمحمدی: رسیدگی به جنایات منافقین بر اساس قوانین و شواهد قابل تقدیر است

7:44 - 26 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۷۰۵
پورمحمدی: رسیدگی به جنایات منافقین بر اساس قوانین و شواهد قابل تقدیر است
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی ارائه اسناد و شواهد که گویای جنایات منافقین بوده را قابل توجه خواند و رسیدگی به جرم این تروریست‌ها را در سایه قانون امری مهم دانست. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی پورمحمدی رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان درباره برگزاری دادگاه‌های محکومیت جنایات منافقین در قوه قضاییه گفت: برگزاری این دادگاه‌ها از طرف قوه قضاییه بسیار کار خوبی است و باید آن را به فال نیک گرفت. 

وی ادامه داد: انتظار می‌رود تا با برگزاری این دادگاه‌ها اسناد و شواهد بیشتری از جنایات فرقه منافقین منتشر و اطلاع‌رسانی شود. به هر حال نیاز بود تا با برخورد حقوقی و رسمی مبتنی بر قوانین و مقررات، به درخواست خانواده‌های شهدای ترور توسط منافقین رسیدگی شود. 

پورمحمدی افزود: شاید نیاز بود تا این دادگاه‌ها زودتر برگزار شود. اما رسیدگی به این نوع از جنایت‌ها بر اساس مواضع حقوقی کاری ارزشمند است که اکنون به اجرا گذاشته شده است. 

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی تاکید کرد: برخی از جوانان و نوجوانان امروز درکی از رویدادها و وقایع ابتدای انقلاب و جنایات این گروهک جنایتکار ندارند و دادگاه‌ها می‌تواند در ذهن نسل جوان سوال‌سازی کرده و آن‌ها را به تفکر وادار کند. بنابراین نیاز است تا گزارشی دقیق و به روز با اتکا به اسناد گذشته و نوپدید ارائه شود.

پورمحمدی ادامه داد: دادگاه‌ها مسیر خود را طی می‌کنند و ما هم وظیفه خود می‌دانیم تا در این مسیر هر طور می‌توانیم همراهی کنیم. 

وی در پایان به افکار عمومی و باورپذیر کردن جنایات منافقین برای مردم اشاره و تصریح کرد: باورپذیری برخی از ترورها نکته بسیار مهمی است، زیرا منافقین مسبب شهادت تعداد زیادی از هم‌وطنان شده‌اند و خانواده‌ آنان اکنون احقاق حق خود را طلب می‌کنند. اقدام قوه قضاییه کاری قابل توجه بوده و نیاز است تا اطلاع‌رسانی از طرف تمامی رسانه‌ها درباره این دادگاه‌ها شکل بگیرد. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *